Bardzo Ważne! - Ustawa Represyjna - naprawiają, co amatorzy świadomie i złośliwie uchwalili!

Projekt ustawy o zmianie ustawy – Kodeks postępowania cywilnego z 5 maja 2017 r. wprowadzający m.in. w ustawie represyjnej z 16.12. 2016 r. zmianę właściwości wyłącznej Sądu Okręgowego w Warszawie rozpoznającego odwołania od decyzji emerytalnych ZER MSWiA, organów emerytalnych wojskowych i w MS (więziennictwie).

Czytaj dalej

"REPRESJE JAKO PRAWORZĄDNOŚĆ"

Artykuł Zarządu Głównego Związku Byłych Funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa: do pobrania tutaj.

Oświadczenie Prezydenta FSSM RP

W związku z komentarzami publikowanymi na niektórych portalach społecznościowych, dotyczącymi mojego wystąpienia na posiedzeniu sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych w dniu 8 czerwca b.r. chciałbym poinformować i wyjaśnić, że jedynym tematem tego posiedzenia była „Informacja Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji dotycząca sytuacji emerytowanych funkcjonariuszy służb mundurowych, w ujęciu statystycznym, w kontekście ich aktywności zawodowej po odejściu ze służby”. Mimo prób podejmowanych przed rozpoczęciem posiedzenia oraz w jego trakcie, przy kategorycznej postawie Przewodniczącego KAiSW – Posła Arkadiusza Czartoryskiego z PIS, nie udało się poszerzyć tematyki o kwestie związane ze skutkami ustawy represyjnej. W tej sytuacji, zagadnienia o zasadniczym znaczeniu dla represjonowanych policjantów i funkcjonariuszy, których nie udało się podnieść na posiedzeniu KAiSW, w porozumieniu z Posłem Markiem Wójcikiem z PO - Wiceprzewodniczącym KAiSW, staną się przedmiotem interpelacji poselskich do Prezes Rady Ministrów oraz Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jednocześnie oświadczam, że wszystkie działania FSSM RP, tak w bliskiej jak i dalszej perspektywie, pozostają bez zmian. Są i będą ukierunkowane na wyłączenie ustawy represyjnej z 16 grudnia 2016 r. z systemu prawa RP.
 
Zdzisław Czarnecki
Prezydent FSSM RP

Konferencja poświęcona rodzinom Służb Mundurowych - APEL do posłów

W dniu 12 czerwca odbyła się z inicjatywy Prezesa SBP CBŚ insp. Leszka Sucholewskiego kolejna konferencja w Sejmie RP dot. ustawy represyjnej - obecnie poświęcona sytuacji rodzin funkcjonariuszy służb mundurowych.
Wzięli w niej udział:
1. senator PO Grzegorz Napieralski
2. poseł Michał Kamiński
3. poseł Kornelia Wróblewska
4. poseł Jerzy Meysztowicz
5. gen. Mirosław Gawor
6. mecenas Jarosław Kaczyński
7. mecenas Jolanta Walczewska
8. przedstawiciel RPO

APEL do posłów odczytany na konferencji:

Czytaj dalej

Odwołania od decyzji ZER MSWiA

W związku z realizacją przez IPN i ZER MSWiA ustawy represyjnej z 16 grudnia 2016 r. informujemy:

- różne warianty wzorów odwołań od decyzji obniżających emerytury i renty policyjne, opracowane przez kancelarie prawne na zlecenie Zarządu Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP są zamieszczone na stronie internetowej FSSM - (link do strony FSSM znajduje się w dolnej części naszej strony w dziale Partnerzy SKPP),

- na naszej stronie udostępniać będziemy również wzory odwołań innych kancelarii, za ich zgodą, które rekomendujemy z uwagi na ich merytoryczną treść w przedmiotowych sprawach.

Czytaj dalej

Decyzja ZER Wrocław dot. funkcjonariusza MO/Policji za okres Szkoły Oficerskiej MO

Decyzja ZER Wrocław dot. funkcjonariusza MO/Policji za okresu Szkoły Oficerskiej MO - kurs oficerski WSO w Szczytnie realizowany w WSO MSW w Legionowie od 01.10.1989 - 31.07.1990 (I rok z uwagi na brak miejsc w Szczytnie)!!!
IPN zakwalifikował pod art 13b ustawy represyjnej.

Decyzja ZER

Decyzje ZER! Komunikat FSSM RP

ZER w całym kraju rozpoczął przesyłanie decyzji obniżających z dniem 01.10.2017 emerytury i renty na podstawie ustawy represyjnej. Prosimy wszystkich dotkniętych ustawą represyjną o bieżące korzystanie ze strony internetowej FSSM, zapoznawanie się i przekazywanie zwartych tam informacji oraz zgłaszanie i rejestrowanie otrzymywanych decyzji do FSSM (na podstawie zamieszczonych instrukcji) oraz do Zarządu SKPP w przypadku członków Stowarzyszenia!

Skany decyzji:
decyzja I
decyzja II
decyzja III

Przeczytaj komunikat FSSM RP

Prasa o sytuacji Policji. Dziennik Gazeta Prawna: „Czystki w policji. Pozbywają się najbardziej doświadczonych”

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Związkowcy ostrzegają, że nawet kilka tysięcy funkcjonariuszy może stracić pracę tylko dlatego, że karierę zaczynali w milicji. Od swoich przełożonych dostają propozycje nie do odrzucenia.

W policyjnych szeregach wrze. Związkowcy wyliczają, że w ciągu trzech pierwszych miesięcy tego roku pracę straciło 1912 funkcjonariuszy. I ostrzegają, że jeśli tendencja się utrzyma, to do grudnia z formacji odejdzie dwa razy więcej osób niż w roku 2016 (wówczas ze służby zwolniono niecałe 4 tys. policjantów). Ze służbą żegnają się przede wszystkim ci, którzy pracowali w Milicji Obywatelskiej.

Czytaj dalej