XV Jubileuszowy Ogólnopolski Sudecki Rajd Policjantów „Góry Kaczawskie 2019”

Zarząd Koła PTTK nr 14 „Dolnoślązacy” przy Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu jest organizatorem cyklicznej, corocznej imprezy o wymiarze ogólnokrajowym - Ogólnopolskiego Sudeckiego Rajdu Policjantów.

Zapraszamy na jubileuszowy rajd - "Góry Kaczawskie 2019", który odbędzie się w dniach 15-19 maja 2019 r.

Pobierz program rajdu:

Fotograficzna relacja z konferencji „#Bezpiecznie” na Uniwersytecie Wrocławskim

W dniach 4 i 18 kwietnia 2019 r. na Uniwersytecie Wrocławskim odbyła się konferencja „#Bezpiecznie”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Zobacz galerię

Kolejna edycja projektu „#Bezpiecznie” na Uniwersytecie Wrocławskim

W kwietniu br. na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, organizowane przez Zakład Socjologii Edukacji Instytutu Socjologii, odbędzie się konferencja w ramach kolejnej edycji programu „#bezpiecznie”.

Pierwsza część konferencji 4 kwietnia br. poświęcona jest mechanizmom występującym w sferze finansowej, zagrożeniom ze strony nielegalnego hazardu, oszustwom w funkcjonowaniu podatku VAT, działaniu znikających podatników tzw. słupów.

Druga odbędzie się 18 kwietnia, a jej wiodącym tematem będą problemy zagrożenia terrorystycznego, wprawdzie skoncentrowane w dużej części na przykładzie uczelni, nie mniej z całą pewnością poglądowe i jako takie warte uogólniania. Mowa więc będzie o stopniach zagrożenia terrorystycznego (Alfa, Bravo, Charlie, Delta), które zaprezentuje i omówi mł. insp. Wojciech Żmija, Dowódca Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego KWP we Wrocławiu.

Czytaj dalej

Informacja dla członków Stowarzyszenia poszukujących platformy wymiany myśli i poglądów

„Klub Dobrej Pamięci” jest ideą i wieloletnią inicjatywą organizacyjną Pani Marii Berny, byłej senator, zasłużonej działaczki społecznej, autorki wydanych drukiem parotomowych wspomnień, niezawodnej przyjaciółki policyjnej służby. Jest to forum spotkań z interesującymi osobowościami z różnych dziedzin życia publicznego, miejsce swobodnej dyskusji, zapoznania się z nieznanymi aspektami żywotnych problemów społecznych i inspiracji do przemyśleń. Spotkania te, prowadzone w trybie - według komputerowej terminologii, ale poza siecią – „online”, wypełniają lukę, której nie są w stanie zapełnić internetowe portale i „gadające głowy”. W ubiegłym roku do prezentacji obrazu i roli policji zaproszeni zostali insp. Andrzej Kląskała i insp. Marcin Brzeziński. Wszyscy członkowie Stowarzyszenia, którym brakuje tego rodzaju przejawów wymiany myśli i poglądów mogą korzystać z zaproszenia do uczestnictwa w comiesięcznych spotkaniach.

Czytaj dalej

Gimnastyka dla członków SKPP i niezrzeszonej kadry z rejonu Wrocławia

Propozycja zajęć zajęć z W-F (gimnastyka ogólna, elementy jogi itp.) dla członków SKPP i niezrzeszonej kadry z rejonu Wrocławia.
Zajęcia, za niewielką odpłatnością, będą prowadzone przez członków SKPP.
Warunkiem podpisania umowy, wstępnie na trzy miesiące, jest zebranie grupy chętnych min. 10 osób.
Szczegóły propozycji zostały przedstawione w mailu rozesłanym do członków SKPP z rejonu Wrocławia.

Koncert Orkiestry Wojskowej z Krakowa 21 marca 2019

Wielbicieli i sympatyków orkiestr wojskowych zapraszamy w najbliższy czwartek 21.03.2019 r. do sali widowiskowej Klubu 4 Regionalnej Bazy Logistycznej przy ul. Pretficza 24 we Wrocławiu na występ Orkiestry Wojskowej z Krakowa.
Początek koncertu o godzinie 18:00.

Wstęp wolny.

Zapraszamy do Siechnic na koncert kolęd

Zapraszamy na Koncert Kolęd w wykonaniu Orkiestry Policyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz Kameralnego Chóru Politechniki Wrocławskiej 20 stycznia br. o godz. 19:00 w Siechnicach.

Plakat

Spotkanie Wrocławskiego Klubu Dobrej Pamięci 21 listopada

"Milicja-Policja-Bezpieczeństwo" to temat kolejnego spotkania Wrocławskiego Klubu Dobrej Pamięci. Na zaproszenie Klubu wprowadzenie do dyskusji przedstawi insp. Marcin Brzeziński, a dyskusję poprowadzi wspólnie z insp. Andrzejem Kląskałą.

Spotykamy się w środę 21 listopada o godz. 17:00, jak zwykle w kawiarni Wolak we Wrocławiu, przy ul. Legnickiej 158.

Spotkanie ma charakter otwarty. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem.

Czytaj dalej

VI Mistrzostwa Dolnego Śląska Służb Mundurowych w Badmintonie: Wrocław, 9 listopada 2018

Zachęcamy do udziału! Zaprasza IPA Sekcja Polska - Region we Wrocławiu.

Czytaj więcej na stronie IPA

Regulamin mistrzostw

Wycieczka IPA Wrocław: Eger 16-18 listopada (zmiana terminu)

Szanowni Państwo,

serdecznie dziękujemy za zainteresowanie ofertą wycieczki na Węgry.

Bardzo dużo osób deklarowało chęć udziału w tym przedsięwzięciu, ale w późniejszym terminie. Po konsultacjach i negocjacjach z firmą przewozową oraz hotelem uznaliśmy, że lepszym terminem będzie 16-18 listopada 2018. Reszta warunków pozostaje bez zmian.

Czytaj dalej