Prokuratorska "Magdalenka"

Felieton autorstwa insp. Marcina Brzezińskiego ukazał się w grudniowym wydaniu Dylematów Policyjnych w 2015 roku w związku z trzecim wyrokiem Sądu Okręgowego w Warszawie uniewinniającym policjantów od zarzutów stawianych przez prokuraturę.

Czytaj dalej

Wywiad z insp. Jackiem Gałuszką w "Wiadomościach Oławskich"

Pokręcone, przerwane służbowe kariery, zaskoczenie, itp.: tak możemy zaprezentować artykuł-wywiad, który ukazał się w oławskiej Gazecie Powiatowej "Wiadomościach Oławskich" z byłym komendantem powiatowym policji w Oławie, Strzelinie i Oleśnicy, a także Z-cą Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu insp. Jackiem Gałuszką.

Czytaj dalej

"Zespoły antykonfliktowe Policji" w policyjnej praktyce zabezpieczania zgromadzeń

Autor"Zespoły antykonfliktowe Policji i koncepcja LPP oraz strategia 3D" - inne spojrzenie na realizację przez Policję zadań z zakresu komunikacji społecznej, wykorzystywanej w efektywnym „kontrolowaniu tłumu”. W załączeniu publikujemy artykuł, który ukazał się w numerze 4(26)/2013 "Kwartalnika Policyjnego" CSP.

Czytaj dalej

Podkategorie

 • Encyklopedia Policji
 • Publikacje członków SKPP
 • Twórczość literacka

  W tym dziale prezentujemy twórczość literacką członków SKPP.

  Jednocześnie zapraszamy wszystkich policjantów do prezentowania swojej twórczości na naszej stronie.

   


   

  nadkom. Jerzy R. Szulc
  Pedagog, polonista; absolwent Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu; nadkomisarz; b. zastępca komendanta powiatowego Policji w Zgorzelcu; odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi; członek SKPP; były dyrektor Szkoły Służb Ochrony „Kobra” w Zgorzelcu; w 1978 r. rozpoczął przygodę z końmi i jeździectwem; po przejściu na emeryturę uzyskał uprawnienia instruktora rekreacji konnej; od 1995 r. uprawia twórczość literacką; autor opowiadań o koniach drukowanych od 2009 r. w miesięczniku „Koński Targ”; od 2008 r. czterokrotny laureat corocznego Międzynarodowego Konkursu Literackiego „Nie-Do-Rzeczki” Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu; w 2013 r. w toruńskim wydawnictwie „Dom Organizatora” opublikował tom opowieści „Jego Wysokość Nauczyciel - Koń”; przygotowuje drugą książkę ze zbiorem innych, częściowo nowych opowiadań, tym razem o innej tematyce. Nowa książka ma być wydana już niebawem.

 • Konkurs literacki