W związku z zawieszeniem dyżurów i posiedzeń Zarządu w siedzibie SKPP oraz bieżącej działalności na czas stanu epidemii, wszelkie sprawy dotyczące członków Stowarzyszenia, a także osób objętych pomocą prawną w sprawach ustawy represyjnej są na bieżąco załatwiane telefonicznie i mailowo.


W celu sprawnej realizacji bieżących spraw Stowarzyszenia, mimo utrzymującego się stanu epidemii,
przywrócone zostają dyżury w siedzibie Zarządu SKPP - w każdy wtorek tygodnia oraz doraźnie według potrzeb i pilności spraw oraz potrzeb członków Stowarzyszenia.


 Publikacje
  W tym dziale:  Encyklopedia Policji  ♦  Publikacje członków SKPP  ♦  Twórczość literacka  ♦  Konkurs literacki
                              W dziale "Twórczość literacka":  nadkom. Jerzy Szulc

 

W tym dziale prezentujemy twórczość literacką członków SKPP.

Jednocześnie zapraszamy wszystkich policjantów do prezentowania swojej twórczości na naszej stronie.

 


 

nadkom. Jerzy R. Szulc
Pedagog, polonista; absolwent Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu; nadkomisarz; b. zastępca komendanta powiatowego Policji w Zgorzelcu; odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi; członek SKPP; były dyrektor Szkoły Służb Ochrony „Kobra” w Zgorzelcu; w 1978 r. rozpoczął przygodę z końmi i jeździectwem; po przejściu na emeryturę uzyskał uprawnienia instruktora rekreacji konnej; od 1995 r. uprawia twórczość literacką; autor opowiadań o koniach drukowanych od 2009 r. w miesięczniku „Koński Targ”; od 2008 r. czterokrotny laureat corocznego Międzynarodowego Konkursu Literackiego „Nie-Do-Rzeczki” Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu; w 2013 r. w toruńskim wydawnictwie „Dom Organizatora” opublikował tom opowieści „Jego Wysokość Nauczyciel - Koń”.

Kilka zdań od Autora o Jego twórczości

Tak to mniej więcej wygląda na przestrzeni lat:
- zbiór opowiadań, "Jego Wysokość Nauczyciel - Koń" - wydane w Toruniu w roku 2013 (wyd. Dom Organizatora) ; pozycja ta w roku 2017 doczekała się drugiego wydania (Wydawnictwo Literackie "Białe Pióro" Warszawa);
- zbiór opowiadań, "Podróże bez filtra" - wyd. 2014 w Toruniu (Dom Organizatora);
- "Oddech motyla" - wiersze i eseje, wyd. 2014 w Toruniu (Dom Organizatora);
- zbiór opowiadań, "Nić równowagi", wyd. 2018 (Wydawnictwo Literackie "Białe Pióro" Warszawa);
- "Barwy i odcienie" - wiersze i eseje, wyd.2019 (Wydawnictwo Literackie "Białe Pióro" Warszawa).

Trzeba podkreślić, że okładki zbioru, "Nić równowagi" oraz karty tomiku, "Barwy i odcienie" zgodziła się ozdobić swoimi obrazami Pani Helena Garczyńska, zaprzyjaźniona malarka mieszkająca w Sopocie - leśna droga z sosnami to moje rodzinne strony w Borach Tucholskich, droga w parku, to okolice Sopotu.
W zbiorach opowiadań znalazły się utwory nagrodzone w konkursach literackich ( np. - "Salon spożywczy" w konkursie, "70 lat Zgorzelca", "Confetti" w konkursie, na Stulecie Polski "Moja służba", "Wózek" w konkursie ogłoszonym z okazji obchodów Roku św. Brata Alberta, "Pierwsza świeczka" w konkursie, "Polska w moim domu", "Czwarty król" w konkursie, "Zgorzelec - Goerlitz - Bezgranicznie", oraz inne utwory nagradzane od roku 2009 w kilku edycjach  konkursu, "Nie - do - rzeczki" - ""Moritz", "List spóźniony", "Kos".
Aktualnie w przygotowywaniu jest kolejny zbiór opowiadań poświęconych koniom i jeździectwu.

Na naszej stronie można zapoznać się z twórczością literacką Jerzego Szulca: zobacz tutaj