W związku z zawieszeniem dyżurów i posiedzeń Zarządu w siedzibie SKPP oraz bieżącej działalności na czas stanu epidemii, wszelkie sprawy dotyczące członków Stowarzyszenia, a także osób objętych pomocą prawną w sprawach ustawy represyjnej są na bieżąco załatwiane telefonicznie i mailowo.


W celu sprawnej realizacji bieżących spraw Stowarzyszenia, mimo utrzymującego się stanu epidemii,
przywrócone zostają dyżury w siedzibie Zarządu SKPP - w każdy wtorek tygodnia oraz doraźnie według potrzeb i pilności spraw oraz potrzeb członków Stowarzyszenia.


Nowy Związek Zawodowy w Policji?

Czytaj tutaj.

Komunikat NSZZP

Pismo posła Parlamentu Europejskiego Janusza Zemke do pierwszego wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej w sprawie ustawy obniżającej "emerytury mundurowe"

Pismo posła Parlamentu Europejskiego Janusza Zemke do pierwszego wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej w sprawie ustawy obniżającej "emerytury mundurowe".

list . informacja

Zakończenie zbiórki podpisów pod Apelem FSSM RP

Komunikat Zarządu SKPP o zakończeniu zbiórki podpisów popierających "Apel" FSSM RP przeciwko ustawie obniżającej emerytury i renty służb mundurowych.

W ramach akcji prowadzonej przez SKPP zebrano 2037 podpisów, które przekazano:
- do Rzecznika Praw Obywatelskich (pismo do Rzecznika)
- do Zarządu FSSM RP (pismo do FSSM)

Zarząd Stowarzyszenia dziękuje wszystkim zaangażowanym w zbiórkę podpisów, członkom SKPP oraz osobom niezrzeszonym.

Informacja Zarządu Federacji o ilości wszystkich zebranych podpisów i sposobie ich wykorzystania zostanie przekazana w terminie późniejszym.

List byłego żołnierza żandarmerii wojskowej do władzy. "Nie mogę się z tym pogodzić"

  • "Nie mogę się pogodzić się z faktem, że ze strony pełniących obecnie służbę brak wyraźnych głosów sprzeciwu ws. ustawy dezubekizacyjnej"

  • "Upokarza mnie fakt, że moi wykładowcy, a później przełożeni i starsi koledzy są szkalowani i nazywani dziś »członkami zbrodniczej organizacji«"

  • "Gdybym urodził się nieco wcześniej, też w myśl ustawy służyłbym »totalitarnemu państwu«"

Czytaj na Onet.pl

Wywiad z gen. Adamem Rapackim m.in. o sytuacji w Policji

Gen. Adam Rapacki: wcześniej, czy później w Polsce dojdzie do zamachów

Źródło: Onet.pl

- Za chwilę możemy mieć do czynienia w Polsce z terroryzmem rodzimym. Politycy, którzy zasiali tak dużo nienawiści w społeczeństwie, powinni spodziewać się tego, że w którymś momencie jacyś desperaci spróbują dokonać zamachu – mówi w rozmowie z Onetem gen. Adam Rapacki – były zastępca Komendanta Głównego Policji, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i twórca Centralnego Biura Śledczego.

Czytaj dalej

Wystąpienie Prezesa ZŻWP do Prezydenta Euromilu

Wystąpienie dostępne tutaj.

Komunikat FSSM RP

Komunikat Prezydenta Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP z dnia 09 stycznia 2017 r. na stronie FSSM.