Ogłoszenia

Rubryka ta służy zamieszczaniu ogłoszeń członków SKPP.

Fundacja Wsparcia Policjantów - apel o pomoc dla 4-letniego Michała, syna policjantki z KPP w Głogowie i zaproszenie na wydarzenie charytatywne

Czteroletni Michał Kowal, syn policjantki Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, w wieku 3 lat zachorował na padaczkę lekooporną. W chwili obecnej lekarze stwierdzają u niego chorobę neurodegeneracyjną Ceroidolipofuscynoze typu 2. U chłopca występują zaburzenia rozwoju i mowy. Od kilku miesięcy nie chodzi. Jest pod stałą opieką medyczną specjalistów. Pełen energii i zdrowy do tej pory chłopiec, wymaga rehabilitacji i kosztownego leczenia, które przeprowadzić można poza granicami naszego kraju.

Leczenie i rehabilitacja Michałka to ogromny wysiłek organizacyjny i finansowy dla całej rodziny. Mama chłopca, policjantka KPP w Głogowie, na czas jego leczenia i rehabilitacji w Hamburgu w Niemczech, zwróciła się o  roczny bezpłatny urlop aby przebywać razem z synem i podjąć za granicą tymczasową pracę. Walka chłopca o powrót do zdrowia nie jest zakończona. Każdy może się jednak włączyć w pomoc dla niego.

Czytaj dalej

Fundacja Wsparcia Policjantów - apel o pomoc dla 4-letniego Kuby, syna policjanta z KPP w Polkowicach

Jakub urodził się 14 kwietnia 2015 roku. Narodziny pierwszego dziecka to dla każdego rodzica najważniejsze wydarzenie w dotychczasowym życiu. Niestety radość rodziców nie trwała długo. W 2018 roku synek naszego kolegi doznał pierwszego ataku padaczkowego. Kilkadziesiąt badań, które trwały ponad rok, w ostatnich dniach przyniosły ostateczną, dramatyczną diagnozę. Lekarze stwierdzili u Jakuba Ceroidolipofuscynoze typu 2. W Polsce nie ma żadnych możliwości leczenia tej niezwykle rzadkiej choroby. Jedyną nadzieją jest terapia w klinice w Hamburgu. Niestety koszty leczenia zostały oszacowane na kwotę 750 tysięcy euro rocznie, która w sposób oczywisty przekracza możliwości finansowe rodziców. Zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc w zebraniu środków potrzebnych, by uratować życie 4-letniego syna policjanta, który swoje życie poświęca, by nieść pomoc innym. Teraz on i jego rodzina potrzebują naszego wsparcia.

Czytaj dalej

1% podatku warunkiem otrzymania zniżkowego karnetu na basen w sezonie 2016/2017

Przypominamy wszystkim zainteresowanym korzystaniem z basenu przy ul. Racławickiej na szczególnych warunkach wynegocjowanych z Zarządem WKS Śląsk, iż warunkiem otrzymania zniżkowego karnetu (jako członek wspierający WKS) na sezon 2016/2017 będzie wpłacenie 1% podatku na nr KRS 0000159810 z dopiskiem w rubryce cel szczegółowy "sekcja pływania".

Czytaj dalej

Pomoc dla Michała Wawrzyniaka - przekaż 1% podatku

Przekaż 1% podatku na rehabilitację Michała Wawrzyniaka, syna policjantki podinsp. Katarzyny Wawrzyniak.

Czytaj dalej

Apel o pomoc dla rodziny członka SKPP podinsp. Wiesława Szymczaka

W imieniu naszego członka podinsp. Władysława Szymczaka ponawiamy prośbę o wsparcie dla wnuków:

Przekaż 1% podatku na nasze trojaczki urodzone przedwcześnie, które wymagają ciągłego podawania leków i rehabilitacji. Oprócz trojaczków; Sebastiana, Dominika i Maksymiliana, mamy jeszcze trzech synów: 13-letniego Kubę, 9-letniego Szymona i 2-letniego Dawida. Niestety nie otrzymujemy pomocy ze strony państwa, a wydatki na trójkę niemowląt znacznie przekraczają nasze możliwości. Prosimy więc o pomoc - środki zebrane za pomocą fundacji możemy przeznaczyć na zakup leków, mleka i pieluszek, rehabilitację oraz wizyty lekarskie. Za wsparcie z góry serdecznie dziękujemy.

Czytaj dalej