Kwietniowy numer "Dylematów"

Dylematy Policyjne

Ukazał się nowy numer (kwiecień 2014, nr 4) "Dylematów Policyjnych". Od razu na str. 2 "Od maja taniej chorują w mundurówce", czyli kolejny (który to już?) przykład majstrowania w tzw. przywilejach służb mundurowych, bo to przywileje w rodzaju "pożal się Boże" w zetknięciu ze skalą wiecznej dyspozycyjności w służbach, stresami i napięciami, stopniem zagrożenia zdrowia, a nawet czasem życia.

Czytaj dalej

Spotkanie zorganizowane przez redakcję "Dylematów Policyjnych" 10 lutego 2014

Spotkanie redakcyjneW dniu 10 lutego br. w Domu Klubowym KWP we Wrocławiu odbyło się spotkanie organizowane przez redakcję „Dylematów Policyjnych” poświęcone problemom w kształtowaniu postaw obywatelskich mieszkańców lokalnych społeczności i włączeniu ich w procesy budowy poczucia bezpieczeństwa w miejscach zamieszkania.

Czytaj dalej

Marcowy numer "Dylematów"

Dylematy Policyjne

Ukazał się nowy numer (marzec 2014, nr 3) „Dylematów Policyjnych”. Oszustwa „na Włocha”, rodzicielskie uprowadzenia, „chrzczenie” paliw, prawo jazdy albo płacenie alimentów – to tematy anonsowane na stronie tytułowej, ich rozwinięcie oraz inne sprawy i problemy wewnątrz numeru.

Czytaj dalej

Lutowy numer "Dylematów"

Dylematy Policyjne

Kolejny numer (luty 2014, nr 2) „Dylematów Policyjnych”. Sporo praktycznych informacji, także wyjaśniających różne kwestie prawne. Można zwrócić szczególną uwagę na „prawa autorskie w Internecie” oraz na „nadzór prewencyjny – nowe zadania dla Policji”.

Czytaj dalej

Styczniowy numer "Dylematów"

Dylematy Policyjne

Ukazał się pierwszy w nowym roku numer (styczeń 2014, nr 1) "Dylematów Policyjnych". Warto zwrócić uwagę na to, że "NIK prześwietliła kolej".

Czytaj dalej

Grudniowy numer "Dylematów"

Dylematy Policyjne

Ukazał się świąteczny numer (grudzień 2013 nr 12) "Dylematów Policyjnych". Jaki numer, taki nastrój. Jeden z tytułów mówi nawet, że "w grudniu nie jest nudno". Różne świąteczne i zimowe porady oraz problemy prawne.

Czytaj dalej

Listopadowy numer "Dylematów"

Dylematy Policyjne

Ukazał się nowy numer (listopad 2013 nr 11) "Dylematów Policyjnych". "Będzie ostrzej za przekraczanie prędkości?", "Czy Wrocław jest zagrożony?"... W sumie w numerze osiem artykułów z tytułami ze znakami zapytania, czyli tyle samo odpowiedzi w tekście. Polecamy i to, i resztę, a w tym oczywiście nasz mały diariusz "Z działalności SKPP" i felieton "Do refleksji. Panowie szlachta na biurkach". Przyjemnej lektury.

Październikowy numer "Dylematów"

Dylematy Policyjne

Ukazał się nowy numer (październik 2013 nr 10) "Dylematów Policyjnych", a w nim sporo artykułów poruszających życiowe problemy praktyczne.

Czytaj dalej

Wrześniowy numer "Dylematów"

Dylematy Policyjne

Ukazał się nowy numer (wrzesień 2013 nr 9) "Dylematów Policyjnych". "Skoro wrzesień to już jesień" - to jeden z tytułów, a dalej przypomnienie Czesława Niemena: "Mimozami jesień się zaczyna". Tak więc koniec wakacji i sporo powakacyjnych tematów.

Czytaj dalej

Sierpniowy numer "Dylematów"

Dylematy PolicyjneUkazał się nowy numer (sierpień 2013 nr 8) "Dylematów Policyjnych". Niewątpliwie tematem miesiąca są dolnośląskie obchody lipcowego Święta Policji, bo przecież awanse, odznaczenia, nagrody, podziękowania to sól tej profesji i forma rekompensaty za trudy służby.

Czytaj dalej