W związku z zawieszeniem dyżurów i posiedzeń Zarządu w siedzibie SKPP oraz bieżącej działalności na czas stanu epidemii, wszelkie sprawy dotyczące członków Stowarzyszenia, a także osób objętych pomocą prawną w sprawach ustawy represyjnej są na bieżąco załatwiane telefonicznie i mailowo.


W celu sprawnej realizacji bieżących spraw Stowarzyszenia, mimo utrzymującego się stanu epidemii,
przywrócone zostają dyżury w siedzibie Zarządu SKPP - w każdy wtorek tygodnia oraz doraźnie według potrzeb i pilności spraw oraz potrzeb członków Stowarzyszenia.


Relacja ze spotkania z Markiem Biziukiem i Jerzym Szulcem w KMP w Jeleniej Górze 12 grudnia 2014

W dniu 12 grudnia 2014 r. w ramach cyklu „Aktywni inaczej”, promującego pozapolicyjne pasje członków Stowarzyszenia odbyło się w Komendzie Miejskiej Policji w Jeleniej Górze spotkanie z mł. insp. Markiem Biziukiem oraz nadkom. Jerzym R. Szulcem.

Marek Biziuk gościł już na takim spotkaniu opowiadając wówczas o swych podróżach do Azji Dalekowschodniej. Tym razem stowarzyszeniowy globtroter przedstawił wzorcowy scenariusz przygotowań do takiej wyprawy oraz prezentował zasób wiedzy na temat właściwych wyborów i postępowania w innych kulturowo społecznościach. Szczególne zainteresowanie i uznanie słuchaczy wzbudził opanowany do perfekcji przez podróżnika etap przygotowań – optymalnych decyzji i odpowiednio wczesnych rezerwacji – umożliwiający stosunkowo niekosztowne podróżowanie po świecie.
Z kolei spotkanie z Jerzym R. Szulcem było faktycznie wieczorem autorskim, gdyż gość spotkania, autor już dwóch opublikowanych tomów opowiadań, mistrz literackiej gawędy, ciągle twórczo aktywny, zajmująco opowiadał o swej miłości do koni (którym poświęcony był pierwszy z wydanych tomów opowiadań) oraz o swej drodze do literatury, chociaż – trzeba powiedzieć - skromnie bronił się przed przypisywaniem mu miana pisarza.

Uczestnicy spotkania mieli także niepowtarzalną okazję - gdyż jako jedni z pierwszych - zapoznania się z otwieraną właśnie w KMP po remoncie salą Regionu Jelenia Góra Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji – IPA, a w tej sali z niezwykłą ekspozycją bogatych i wspaniałych policyjnych zbiorów – pamiątek i akcesoriów z całego świata. Warto bowiem przypomnieć, że Jeleniogórzanie, pierwsi na Dolnym Śląsku, tworzyli struktury IPA
– w 1992 r. Grupę Inicjatywną należącą jeszcze wtedy do Oddziału Duńskiego Esbjerg. Zarówno historię początków IPA w Jeleniej Górze jak i posiadanych zbiorów barwnie przedstawił zebranym podinsp. Roman Herezo, członek IPA i uczestnik tamtych wydarzeń.
Pełniący rolę gospodarza spotkania mł. insp. Piotr Wałczyk, nie omieszkał także pochwalić się nowoczesnym stanowiskiem kierowania w Komendzie Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, którego mogą pozazdrościć inne jednostki Policji w tym także duńskie.

Jeleniogórskie spotkanie, odbywające się dzięki uprzejmości Kierownictwa Komendy Miejskiej Policji, przebiegało w znakomitej, kameralnej atmosferze z udziałem członków Stowarzyszenia z miejscowego terenu oraz z Wrocławia.


Reszta zdjęć dostępna po zalogowaniu