Pożegnanie mł. insp. Roberta Makowskiego
27 czerwca 2018 r. w Wołominie w asyście policyjnej pożegnano naszego Kolegę mł. insp. Roberta Makowskiego byłego Komendanta Powiatowego Policji w Wołominie, a ostatnio zastępcę burmistrza w Wołominie.
W uroczystościach pogrzebowych z policyjnym ceremoniałem udział wzięli Zastępca Komendanta Stołecznego Policji, Komendant Powiatowy Policji w Wołominie podinsp. Marek Ujazda oraz kadra kierownicza, policjanci w służbie czynnej i w stanie spoczynku, pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, przedstawiciele kierownictwa Komedy Stołecznej i warszawskich komend rejonowych, koledzy i przyjaciele z innych jednostek oraz ze Stowarzyszenia Komendantów Policji Polskiej.
Obecni byli przedstawiciele władz samorządowych Wołomina, powiatu, gmin oraz organizacji społecznych. W ciepłych słowach Zmarłego pożegnała burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan. W imieniu Stowarzyszenia Komendantów Policji Polskiej wieńce złożyły delegacje Zarządu stowarzyszenia oraz warszawskiego oddziału SKPP w składzie insp. Andrzej Kląskała, mł. insp. Leszek Kulik, insp. Jan Strzeliński, mł. insp. Stefan Dziewulski, nadkom. Marek Kujawa i mł. insp. Sławomir Ołdakowski.
Przegląd prasy resortowej
„Stołeczny Magazyn Policyjny” czerwiec 2018
Entuzjastom wyposażania swego pojazdu w techniczne gadżety (aczkolwiek mogą być pożyteczne) przyda się niewątpliwie artykuł o zakazie używania coraz bardziej popularnych kamerek samochodowych w dużej części krajów europejskich.
W dniu 21 czerwca 2018 r. zginął tragicznie nasz Kolega,
członek Zarządu Warszawskiego Oddziału
Stowarzyszenia Komendantów Policji Polskiej
mł. insp. Robert Makowski
wiceburmistrz Wołomina, długoletni i zasłużony funkcjonariusz Policji,
młodszy inspektor Policji w stanie spoczynku,
były Komendant Powiatowy Policji w Wołominie.
Stowarzyszenie, środowisko policyjne i samorządowe traci w Zmarłym
ofiarnego i doświadczonego oficera i społecznika. Miał 54 lata!
Zarząd Stowarzyszenia Komendantów Policji Polskiej składa Rodzinie i Bliskim
naszego Kolegi wyrazy głębokiego współczucia.
Spotkania z Adrzejem Rozenkiem we Wrocławiu i Legnicy 21 i 22 czerwca
Informacja z FSSM RP:
Co dalej z ustawą represyjną z 2016 r.?! - otwarte spotkania i debaty z byłym pełnomocnikiem Ogólnopolskiego Komitetu Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej FSSM RP Andrzejem Rozenkiem we Wrocławiu i Legnicy, w tym:
- sytuacja po odrzuceniu obywatelskiego projektu zmiany ustawy z 2016 r.;
- ocena skuteczności sądowej drogi odwoławczej od decyzji emerytalno-rentowych wydanych na podstawie ustawy represyjnej z 2016 r. i w ramach trybu art. 8a ustawy oraz
- alternatywne środki i możliwości przywróceni stanu prawnego z przed grudnia 2016 r.
Zapraszamy!!!
Spotkania odbędą się:
- we Wrocławiu 21 czerwca przy ul. Szybowcowej 23 (centrum CREATORA "Strefa Spotkań") o godz. 16:45
- w Legnicy 22 czerwca o godz. 16:00 w Klubie Nauczyciela przy ul. Jordana 17
Odpowiedź Trybunału Konstytucyjnego na wystąpienie Zarządu FSSM RP o udzielenie informacji publicznej z 17 maja br.
- Szczegóły
- Opublikowano: 15.06.2018
Informacja z FSSM RP:
Odpowiedź Trybunału Konstytucyjnego na wystąpienie Zarządu FSSM RP o udzielenie informacji publicznej z 17 maja br.
Czytaj na stronie FSSM RP:
https://fssm.pl/tk-odpowiedzial---nadal-nie-nie-wiemy-najwaznieszego
Komunikat Zarządu SKPP
- Szczegóły
- Opublikowano: 15.06.2018
W ramach działań wspierających funkcjonariuszy dotkniętych ustawą represyjną, Zarząd SKPP poparł ogólnopolską akcję poparcia starań FSSM RP o jej uchylenie w Parlamencie Europejskim, włączając się:
- w akcję przesyłania apelu do komisarza UE JC. Junckera - "kartka do Junckera" oraz
- w pomoc w internetowym złożeniu skargi do KE
przez osoby represjonowane jaki i przez osoby wspierające dotkniętych ustawą.
Czerwcowy numer "Dylematów Policyjnych"
- Szczegóły
- Opublikowano: 15.06.2018
Ukazał się nowy numer (czerwiec 2018, nr 6) „Dylematów Policyjnych”. Numer przynosi aż całą stronę poświęconą Stowarzyszeniu Komendantów Policji Polskiej. Dlatego więc polecamy różności w całym numerze, ale skoncentrujemy się na tej właśnie stronie, na której znalazły się obszerne relacje.
Zebranie Zespołu Pomocy Prawnej SKPP 12 czerwca
W dniu 12 czerwca br. o godz. 16:30 w DK "ŚNIEŻKA" obędzie się spotkanie Zespołu Pomocy Prawnej z osobami korzystającymi z ochrony prawnej SKPP, funkcjonariuszami dotkniętymi skutkami mundurowej ustawy represyjnej.
W trakcie spotkania omówione zostaną m.in. zagadnienia dotyczące:
- etapu spraw odwoławczych przygotowanych przez współpracujące z SKPP kancelarie prawne,
- ocena skuteczności sądowej drogi odwoławczej od decyzji emerytalno-rentowych wydanych na podstawie ustawy represyjnej z 2016 r. oraz
- alternatywne, podejmowane równoczesne, środki zmierzające do cofnięcia sytuacji represjonowanych funkcjonariuszy do stanu prawnego z przed 2016 r.
Na spotkanie zapraszamy również innych zainteresowanych.
Przegląd prasy resortowej
„POLICJA 997” nr 5 (158) maj 2018
Ciekawy dla kryminalistyków, ale nie tylko, jest artykuł „DNA z kości”. Jak tytuł wskazuje chodzi szczególnie o identyfikację śladów w sprawach, w których staje się bezradnie wobec ludzkich szczątków. Dział prawny przynosi tym razem opracowanie o „królowej dowodów” (słusznie w tytule ze znakiem zapytania), czyli o wyjaśnieniach podejrzanych i ocenie tych wyjaśnień.
Majowy numer "Dylematów Policyjnych"
- Szczegóły
- Opublikowano: 24.05.2018
Ukazał się nowy numer (maj 2018, nr 5) „Dylematów Policyjnych”. „RODO czyli bezpieczniej” – to strona tytułowa. Oby. Oby zalecenia unijne w zakresie ochrony danych osobowych nie przeradzały się chwilami w karykaturalne utrudnienia dla ludzi w ich codziennym funkcjonowaniu. W chwili obecnej brzmi to abstrakcyjnie, ale zawsze można sobie wyobrazić urzędniczą nadgorliwość. Interesująca jest informacja o przepisach o podjęciu postępowania przygotowawczego, szczególnie ważnych w przypadku spraw umorzonych z powodu niewykrycia sprawców najpoważniejszych przestępstw przeciwko zdrowiu i życiu. Unia Europejska doprowadza także do tego, że wszystkie nowe sprzedawane samochody muszą być wyposażone w system automatycznego wzywania pomocy w razie wypadku, co może zmniejszyć liczbę śmiertelnych ofiar. Wybraliśmy tylko niektóre tematy, reszta numeru do osobistego spenetrowania. Także felieton „do refleksji” – tym razem jeszcze jeden głos o zbrodni miłoszyckiej.