Marcowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (marzec 2017, nr 3) „Dylematów Policyjnych”. Jak zwykle różnorodność tematów, więc zwracamy uwagę na te obszerniejsze tekstowo: o przemęczeniu (na przedwiośniu warto regenerować organizm!), o bezpieczeństwie imprez masowych (cz. 2 pióra naszego kolegi mł. insp. Jacka Gałuszki), o bezpieczeństwie ruchu drogowego (w tym szczególnie o motocyklistach i o ruchu pieszych). Warto także przeczytać o uhonorowaniu przez Zarząd SKPP mł. insp. Jolanty Jabłońskiej Naczelnik Wydziału Kontroli KWP we Wrocławiu w związku z zakończeniem służby w Policji.

Czytaj dalej

Lutowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (luty 2017, nr 2) „Dylematów Policyjnych”. „Przewóz będzie monitorowany”, „Bezpieczeństwo na stoku”, „Internetowe oszustwo”, „Bezpieczeństwo imprez masowych”, „Propozycje zmian” – to tylko niektóre tematy w numerze według tytułów z okładki.

Czytaj dalej

Styczniowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (styczeń 2017, nr 1) „Dylematów Policyjnych”. Polecamy z góry całą gamę różnorodnych poruszanych problemów. Z racji jednak tego, że dużo w numerze naszych kolegów i o naszych kolegach-członkach Stowarzyszenia, skoncentrujemy się właśnie na nich

Czytaj dalej

Grudniowy numer "Dylematów Policyjnych"

Jeszcze ostatni w roku 2016 numer (nr 12, grudzień 2016) „Dylematów Policyjnych”. Spacer wieczorową porą? To tytuł z okładki. Zdjęcie nastrojowe? Romantycznie? Nie, to o tym, że trzeba uważać, żeby nie dostać w łeb od tzw. elementu.

Czytaj dalej

Przegląd prasy resortowej - listopad 2016

„POLICJA 997” nr 11, listopad 2016

W numerze bogaty blok materiałów o handlu ludźmi. Piszący te słowa pamięta, że „od zawsze” był to temat, w którym specjalizowała się policja holenderska. Mają więc Holendrzy wieloletnie doświadczenia i jak wynika z rozmowy z holenderską policjantką korzystamy z ich doświadczeń.

Czytaj dalej

Listopadowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (listopad 2016, nr 11) „Dylematów Policyjnych”. Odwieczny dylemat – korzystamy z jednego z tytułów na stronie tytułowej (jeszcze do niego wrócimy) – co polecić do czytania. Polecamy wszystko, a zwracamy uwagę na przynajmniej niektóre z publikacji.

Czytaj dalej

Przegląd prasy resortowej - październik 2016

„POLICJA 997” nr 10, październik 2016

W numerze jeszcze reminiscencje z policyjnego świętowania – rozmowy z nową generalicją. Z okazji 60-lecia Zakładu Kynologii Policyjnej można też poczytać o historii policyjnej kynologii.

Czytaj dalej

Październikowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (październik 2016, nr 10) „Dylematów Policyjnych”. Obok tematów stricte policyjnych, drogowych, a w każdym razie związanych z działalnością policji, numer przynosi sporo porad – jak się nie dać oszukać, jak reagować na zakłócanie ciszy nocnej, o tym, żeby nie nadużywać cukru, jak chronić swój dom.

Czytaj dalej

Przegląd prasy resortowej - wrzesień 2016

„POLICJA 997” nr 9, wrzesień 2016

W numerze sporo materiałów o „Krajowej mapie zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”, inicjatywie oby pożytecznej i służącej po identyfikacji zagrożeń istotnej poprawie bezpieczeństwa.

Czytaj dalej

Wrześniowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (wrzesień 2016,  nr 9) „Dylematów Policyjnych”. A mnie tak szkoda lata… Jesienna więc różnorodność, koniec wakacji i szkoła, stąd także rady dotyczące dzieci w szkole i w domu.

Czytaj dalej