Prasa resortowa |
W tym dziale: Odnośniki do artykułów dotyczących SKPP ♦ E-wydanie "Dylematów Policyjnych" |
Sierpniowy numer "Dylematów Policyjnych"
- Szczegóły
- Opublikowano: 31.08.2019

Ukazał się nowy numer (sierpień 2019, nr 8) „Dylematów Policyjnych”. Wydanie, łącznie ze stroną tytułową, przynosi sporo materiałów poświęconych obchodom Święta Policji, a zarazem 100-lecia powołania Policji Państwowej. Wymieńmy więc jeszcze większe tematyczne opracowania w numerze: o dziejach dolnośląskiej chirurgii onkologicznej, o wrocławskiej drogówce, o myśleniu magicznym w przypadku wrocławskiego ruchu ulicznego, o byciu rowerzystą.
Lipcowy numer "Dylematów Policyjnych"
- Szczegóły
- Opublikowano: 08.07.2019

Ukazał się nowy numer (lipiec 2019, nr 7) „Dylematów Policyjnych”. Jak zwykle wybieramy. Wybieramy więc ze szpalt „Żyj bezpiecznie”: wakacje, więc przestrogi dla naszego narybku – „Pamiętaj o wakacjach”, a dla dorosłych, głównie kobiet (choć, uwaga, 1% chorych to mężczyźni) – o raku gruczołu piersiowego.
Przegląd prasy resortowej

„Stołeczny Magazyn Policyjny” czerwiec 2019
Polecić można dwa teksty o charakterze poradnikowym. Trwa lato, więc nigdy nie dość przypominania, szczególnie w odniesieniu do dzieci, że woda bywa żywiołem. Przyda się niezwykle „Alfabet bezpieczeństwa nad wodą”. Jest też kolejny odcinek „Praktycznego poradnika savoir-vivre wobec osób niepełnosprawnych” – konkretnie wobec osób z urazowym uszkodzeniem mózgu.
Czerwcowy numer "Dylematów Policyjnych"
- Szczegóły
- Opublikowano: 11.06.2019

Ukazał się nowy numer (czerwiec 2019, nr 6) „Dylematów Policyjnych”. W numerze prawie sąsiadują ze sobą teksty: „Początki służby” i „Co robić na emeryturze”. To jakby klamra spinająca służbowy żywot. Kwestii emerytalnego „bezrobocia” może wyjść naprzeciw, przynajmniej wobec niektórych kolegów, inicjatywa Stowarzyszenia wykorzystania ich wiedzy i doświadczenia, o której warto poczytać w innym miejscu na naszej stronie.
Majowy numer "Dylematów Policyjnych"
- Szczegóły
- Opublikowano: 25.05.2019

Ukazał się nowy numer (maj 2019, nr 5) „Dylematów Policyjnych”. Od jakiegoś czasu zwracamy uwagę na interesujące większe opracowania analityczne dotyczące problemów i stanu komunikacji drogowej i zbiorowej. Tym razem: „Mkną po szynach” – to o wrocławskich tramwajach, ale także o ulicznych absurdach tworzonych radośnie w magistracie, w rodzaju zmniejszania przepustowości ulic, dostępnej szerokości jezdni i likwidacji jednego z dwóch dotychczas pasów ruchu. A to wszystko podobno dla poprawy bezpieczeństwa.
Przegląd prasy resortowej

„POLICJA 997” nr 4 (169) kwiecień 2019
Powinny cieszyć, ale także nie uspokajać i zobowiązywać do eliminowania błędów oraz ofiarnej i odpowiedzialnej służby, najnowsze badania statystyczne, według których działalność policji cieszy się, spośród instytucji życia publicznego, najwyższą, bo 75-procentową, aprobatą społeczną. Najbardziej chyba przykuwa w numerze uwagę czytelników tekst oraz zdjęcia z prezentacji proponowanych nowych policyjnych mundurów wyjściowych, nawiązujących w tonacji i oznaczeniach do tradycji służby z międzywojennego dwudziestolecia. Są też w tym wydaniu miesięcznika opisane postacie patronów trzech kolejnych wojewódzkich garnizonów, a w tym dolnośląskiego. Został nim przedwojenny policjant kom. Józef Biniaś, jedna z pierwszych ofiar zbrodni katyńskiej. W części prawnej numeru znajdziemy cz. 2 opracowania o procedurze zwolnienia policjanta ze służby.
Kwietniowy numer "Dylematów Policyjnych"
- Szczegóły
- Opublikowano: 22.04.2019

Ukazał się nowy numer (kwiecień 2019, nr 4) „Dylematów Policyjnych”. Niezaprzeczalnym atutem miesięcznika jest fakt, że „Dylematy” współredagowane są przez policjantów z różnych jednostek, co sprawia, iż bliskie są realiom służby. Na przykład w numerze bieżącym znajdujemy aż 16 takich publikacji, nie licząc stałej kolumny „Oficerowie prasowi informują”.
Marcowy numer "Dylematów Policyjnych"
- Szczegóły
- Opublikowano: 29.03.2019

Ukazał się nowy numer (marzec 2019, nr 3) „Dylematów Policyjnych”. Jeśli uznamy, że tytuły z wnętrza numeru rzucone na stronę tytułową pisma oddają to, co redakcja uważa za ważne w numerze, to prześledźmy. „Kolizja i wypadek” – tytuł mówi wszystko. „Bezpieczne hasła internetowe” – o powszechnych (niebezpiecznych) praktykach Polaków. „To już plaga” – o niszczeniu boisk przez wandali. „Więcej mandatów” – wiadomo, że chodzi o drogowe. „Za mało inwestycji?” – o zakorkowanym Wrocławiu. Na deser pozostaje powracający felieton „do refleksji” – głównie o bezmyślnej dekomunizacji przestrzeni publicznej. Polecamy.
MB
Przegląd prasy resortowej

„Stołeczny Magazyn Policyjny” marzec 2019
Przestępczość narkotykowa rozlała się na tyle szeroko, że niezbędna i pożyteczna jest mobilizacja różnych struktur i sił. Garnizon stołeczny może się chlubić aktywnością i efektami pracy tamtejszego wydziału do walki z przestępczością narkotykową. O tym właśnie mówi artykuł podsumowujący paroletnią działalność tej komórki. Kolejny raz zwracamy też uwagę na „Praktyczny poradnik savoir-vivre wobec osób niepełnosprawnych”. Przyda się każdemu pełnosprawnemu, szczególnie myślącemu z wyższością o swej pełnosprawności.
Przegląd prasy resortowej

„POLICJA 997” nr 2 (167) luty 2019
Uwagę przykuwa relacja o sprawie Tadeusza Komendy, w aspekcie w ogóle pomyłek sądowych, to znaczy niesprawiedliwości w majestacie prawa. Ciekawość co do skutecznej obsługi i sprawności funkcjonowania budzi prezentacja nowych pistoletów, słoweńskiej produkcji, w które wyposażona zostanie polska policja. Dział „Cyberzagrożenia” zawiera w tym numerze ostrzeżenia przed pfishingiem, to znaczy formą oszustwa polegającą na podszywaniu się pod firmy lub osoby w celu wyłudzenia chronionych informacji.