W związku z zawieszeniem dyżurów i posiedzeń Zarządu w siedzibie SKPP oraz bieżącej działalności na czas stanu epidemii, wszelkie sprawy dotyczące członków Stowarzyszenia, a także osób objętych pomocą prawną w sprawach ustawy represyjnej są na bieżąco załatwiane telefonicznie i mailowo.


W celu sprawnej realizacji bieżących spraw Stowarzyszenia, mimo utrzymującego się stanu epidemii,
przywrócone zostają dyżury w siedzibie Zarządu SKPP - w każdy wtorek tygodnia oraz doraźnie według potrzeb i pilności spraw oraz potrzeb członków Stowarzyszenia.


Grudniowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (grudzień 2019, nr 12) „Dylematów Policyjnych”. Oczywiście polecamy, ale chcemy zwrócić uwagę na inne aspekty. To ostatni numer w roku, w roku dwudziestym pierwszym (oczko!) wydawania miesięcznika. To wyjątkowy, naprawdę unikalny w Polsce periodyk, opierający się o niezwykle aktywną współpracę z policją, co wychodzi na dobre i czytelnikom, i policjantom. Pismo życzliwe naszej służbie, podchodzące do niej ze zrozumieniem, wypełniające jakąś lukę z braku wystarczającej obecności głosu policjantów w życiu publicznym. Państwu redagującym miesięcznik życzymy wielu lat twórczej pracy na rzecz naszych wspólnych dóbr – ludzkiego bezpieczeństwa i adekwatnego do jego zapewnienia funkcjonowania sił porządku. Na koniec zostawiamy czytającym 4 minuty i 33 sekundy – co to oznacza: do refleksji w numerze.

MB

DylematyPolicyjne.pl

Przegląd prasy resortowej

„POLICJA 997” nr 12 (177), grudzień 2019

W numerze mamy ciekawostkę techniczną – artykuł z zakresu ścigania cyberprzestępczości. Chodzi o odczyt danych z urządzeń mobilnych, a w szczególności takich jak np. telefon komórkowy – wykonanie tzw. chip-off, tzn. odseparowanie kości pamięci (zawierającej dane) od płyty głównej. W dziale prawnym druga część czyli ciąg dalszy omówienia art. 39 (konkretnie ust. 2) ustawy o Policji, o zawieszeniu w czynnościach służbowych. Z kolei ciekawostka historyczna z „Policyjnego kalendarium”. 90 lat temu komendant główny Policji Państwowej podpisał okólnik dotyczący obsady stanowisk komendantów posterunków. Polecił wówczas „starannie dobierać na te stanowiska ludzi rutynowanych, energicznych i sprężystych”. Racja, dyrektywa powinna być ciągle powtarzana, także współcześnie.

„Stołeczny Magazyn Policyjny” grudzień 2019

Nie sądzimy, żeby szanowni czytelnicy (a szczególnie kierowcy) stołecznego periodyku byli – mówiąc kolokwialnie – niekumaci. Na wszelki jednak wypadek polecamy w tym numerze rysunki ilustrujące jak tworzyć korytarz życia i jak stosować jazdę na suwak, co obowiązuje już od 6 grudnia 2019 r. Dla zainteresowanych oczywiście poza tym miesięczny przegląd pracy warszawskiego garnizonu.

opr. MB

"Stołeczny Magazyn Policyjny"

"Policja 997"

Grudniowe e-wydanie "Dylematów Policyjnych" już do pobrania

Informujemy, że grudniowe wydanie elektronicznej wersji Dylematów Policyjnych jest już dostępne w dziale "Prasa resortowa". Polecamy.

Listopadowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (listopad 2019, nr 11) „Dylematów Policyjnych”. „O buspasach i szczęśliwym mieście”, „Wyposażenie funkcjonariuszy policji”, „Dziadek przed komputerem”, „Odcinkowy pomiar prędkości”, „Jazda po zmroku” – to przegląd problemów numeru i zarazem tytułów ze strony tytułowej, których rozwinięcie można znaleźć wertując „Dylematy”.

Czytaj dalej

Listopadowe e-wydanie "Dylematów Policyjnych" już do pobrania

Informujemy, że listopadowe wydanie elektronicznej wersji Dylematów Policyjnych jest już dostępne w dziale "Prasa resortowa". Polecamy szczególnie stronę 10.

Październikowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (październik 2019, nr 10) „Dylematów Policyjnych”. Zacznijmy od strony tytułowej – przyciąga wzrok pięknie odczyszczony kompleks gmachów wrocławskich sądów. Od niedawna wzbudzają zainteresowanie ciekawe opracowania dotyczące historii dolnośląskiej medycyny, tym razem pierwszy odcinek o stu latach chirurgii we Wrocławiu.

Czytaj dalej

Październikowe e-wydanie "Dylematów Policyjnych" już do pobrania

Informujemy, że październikowe wydanie elektronicznej wersji Dylematów Policyjnych jest już dostępne w dziale "Prasa resortowa". Polecamy szczególnie stronę 11.

Wrześniowy numer "Dylematów Policyjnych"

Wrześniowy numer (wrzesień 2019, nr 9) „Dylematów Policyjnych”. Numer ciekawy, bo i o historii światowej chirurgii, i o placu Społecznym, i jeszcze trochę lata, i tematy prawne i policyjne. Ale przede wszystkim polecamy nieduży artykuł Waldemara Antkowiaka „Jak zlikwidować kolej?”

Czytaj dalej

Przegląd prasy resortowej

„POLICJA 997”, nr 7 lipiec 2019 – nr 8 sierpień 2019

Numer lipcowy zawiera interesujące opracowanie „Policja i skarby narodowe”, o policyjnych działaniach w ochronie i odzyskiwaniu dóbr kultury, które świadczą o naszej narodowej tożsamości. Natomiast w dziale prawnym znajdujemy omówienie art. 38 ust. 4 ustawy o Policji, to znaczy kwestii zwolnienia ze służby w związku z przeniesieniem na niższe stanowisko służbowe.

Numer sierpniowy w całości poświęcony jest obchodom na terenie całego kraju 100-lecia powołania Policji Państwowej.

„Stołeczny Magazyn Policyjny”, lipiec-sierpień-wrzesień 2019

W lipcowym numerze zwracamy uwagę na publikację o Wydziale Psychologii w Komendzie Stołecznej Policji. Może taka opieka i pomoc psychologiczna przydałaby się szerzej i na co dzień niektórym podwładnym fikającym szefom, ale i niektórym szefom, którym ciążą gwiazdki.

Czytaj dalej

Wrześniowe e-wydanie "Dylematów Policyjnych" już do pobrania

Uprzejmie informujemy, że wrześniowe wydanie elektronicznej wersji Dylematów Policyjnych jest już dostępne dla członków SKPP w dziale "Prasa resortowa" po zalogowaniu.