W związku z zawieszeniem dyżurów i posiedzeń Zarządu w siedzibie SKPP oraz bieżącej działalności na czas stanu epidemii, wszelkie sprawy dotyczące członków Stowarzyszenia, a także osób objętych pomocą prawną w sprawach ustawy represyjnej są na bieżąco załatwiane telefonicznie i mailowo.


W celu sprawnej realizacji bieżących spraw Stowarzyszenia, mimo utrzymującego się stanu epidemii,
przywrócone zostają dyżury w siedzibie Zarządu SKPP - w każdy wtorek tygodnia oraz doraźnie według potrzeb i pilności spraw oraz potrzeb członków Stowarzyszenia.


O czerwcowym wydaniu „Dylematów Policyjnych”

Nowy numer (czerwiec 2020, nr 6) „Dylematów Policyjnych”, podobnie jak wcześniejszy (kwiecień-maj 2020, nr 4-5) w sporej części poświęcony jest szerzącemu się koronawirusowi. Zresztą wręcz mówią o tym strony tytułowe z ilustracjami: poprzednia – „Życie podczas pandemii”, obecna – „Bezpieczny transport”. Tak więc – choć wszystkie media przepełnione są bieżącymi wieściami na ten temat – polecamy też te „dylematowe” Obok tradycyjnie już zawsze interesujących rozważań drogowych Ryszarda Piaseckiego, a w numerze czerwcowym całostronicowej historyczno-epidemicznej publikacji prof. Marka Bębenka „Epidemie światowe”. Dla zainteresowanych aktualnościami policyjnymi pozostaje w numerze wystarczająco dużo informacji „policyjnych”, a po lekturze „do refleksji” o „sądach o sądach” może znajdzie się chwila na zastanowienie się o problemach fundamentalnych.

MB

DylematyPolicyjne.pl

E-wydanie "Dylematów Policyjnych"

Czerwcowe e-wydanie "Dylematów Policyjnych" już do pobrania

Informujemy, że najnowsze wydanie elektronicznej wersji Dylematów Policyjnych (Czerwiec 2020 • Numer 6) jest już dostępne w dziale "Prasa resortowa". Polecamy.

Kwietniowo-majowe e-wydanie "Dylematów Policyjnych" już do pobrania

Informujemy, że najnowsze wydanie elektronicznej wersji Dylematów Policyjnych (Kwiecień-Maj 2020 • Numer 4-5) jest już dostępne w dziale "Prasa resortowa". Polecamy, w tym m. in. felieton naszego kolegi i członka zarządu insp. Marcina Brzezińskiego.

Dylematy Policyjne - Komunikat Redakcji

Z przykrością musimy poinformować naszych Czytelników, że kwietniowy numer Dylematów Policyjnych nie ukaże się. Ta sytuacja ma oczywiście związek ze stanem epidemii koronawirusa.

Panujące obecnie warunki powodują wiele problemów różnego rodzaju. W związku z tym kierownictwo redakcji podjęło decyzję o nie wydawaniu numeru 4/2020. Planowane jest wydanie numeru łączonego 4-5/2020. Niemniej obecnie trudno jest przewidzieć, jak będzie się rozwijać sytuacja w najbliższym czasie, dlatego plany wydawnicze mogą ulec zmianie, o czym będziemy informować.

O marcowym wydaniu „Dylematów Policyjnych” (marzec 2020, nr 3)

Jakie będzie słowo bieżącego roku? Kwarantanna, epidemia, korona (łacińskie: corona – wieniec), wirus? Nie daj Boże, żeby to była obawa, strach, panika – precz z tym! Chyba nie cholera jasna, bo to inna choroba. A zwrot roku? Zostań w domu? Można więc, chcąc nie chcąc, spokojnie usiąść w tym domu i przeczytać – jak się mówiło, według starego zwrotu, od deski do deski – numer „Dylematów”, w formie elektronicznej bądź papierowej.
Polecamy życząc przyjemnej lektury oraz zdrówka.

MB

DylematyPolicyjne.pl

E-wydanie "Dylematów Policyjnych"

Marcowe e-wydanie "Dylematów Policyjnych" już do pobrania

Informujemy, że nowe wydanie elektronicznej wersji Dylematów Policyjnych (marzec 2020) jest już dostępne w dziale "Prasa resortowa". Polecamy.

O lutowym wydaniu „Dylematów Policyjnych” (luty 2020, nr 2)

Obszerne podsumowanie roku ubiegłego w dolnośląskiej policji, prewencja, ale nie policyjna, tylko chroniąca nas przed zachorowaniem na raka, Śródmiejska Obwodnica Wrocławia, a ściślej „Gdzie ta obwodnica?” (tytuł artykułu), czyli jeden z istotnych problemów komunikacyjnych miasta – to wiodące tematy numeru. Wybrane spośród kilkudziesięciu relacji, komunikatów, omówień, porad.

Czytaj dalej

Lutowe e-wydanie "Dylematów Policyjnych" już do pobrania

Informujemy, że nowe wydanie elektronicznej wersji Dylematów Policyjnych (luty 2020) jest już dostępne w dziale "Prasa resortowa". Polecamy.

O styczniowym wydaniu „Dylematów Policyjnych” (styczeń 2020, nr 1)

Tak złożyło się, że nigdy chyba nie polecaliśmy działu na przedostatniej stronie „DP” „Oficerowie prasowi informują”. Tymczasem jest to, wprawdzie wycinkowy, ale jednak przegląd przypadków naruszania prawa, które ujawniają i z czym borykają się na co dzień policjanci z jednostek powiatowych, a ich praca i wysiłek są równie ważne jak ściganie wielkich aferzystów.

Czytaj dalej

Styczniowe e-wydanie "Dylematów Policyjnych" już do pobrania

Informujemy, że styczniowe wydanie elektronicznej wersji Dylematów Policyjnych jest już dostępne w dziale "Prasa resortowa". Polecamy.