W związku z zawieszeniem dyżurów i posiedzeń Zarządu w siedzibie SKPP oraz bieżącej działalności na czas stanu epidemii, wszelkie sprawy dotyczące członków Stowarzyszenia, a także osób objętych pomocą prawną w sprawach ustawy represyjnej są na bieżąco załatwiane telefonicznie i mailowo.


W celu sprawnej realizacji bieżących spraw Stowarzyszenia, mimo utrzymującego się stanu epidemii,
przywrócone zostają dyżury w siedzibie Zarządu SKPP - w każdy wtorek tygodnia oraz doraźnie według potrzeb i pilności spraw oraz potrzeb członków Stowarzyszenia.


Dolnośląscy policjanci na mistrzostwach świata w piłce halowej

W Eibergen, w Holandii, w dniach 6-10 października br., odbyły się 30 Halowe Mistrzostwa Świata Policji w Piłce Nożnej. Była to już 30 tego typu impreza sportowa. Uczestniczyło w niej 198 zespołów z 49 państw w 3 kategoriach: open, zawodników powyżej 35 lat oraz kategoria kobieca.

Pierwszy raz na zawodach były m.in. reprezentacje policyjnych sportowców z Islandii, Japonii i Hongkongu. Kontynent amerykański reprezentowały drużyny z Kanady, Brazylii i USA. Obecne były też m.in. drużyny z Kataru i Jordanii. Z naszego kraju w rywalizacji uczestniczyło 7 drużyn.

Policjantów z Dolnego Śląska, pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji-IPA oraz Stowarzyszenia Komendantów Policji Polskiej, reprezentowała w mistrzostwach w Holandii po raz 16 drużyna złożona z dwóch zespołów.

W kategorii open nasz zespół w grupie eliminacyjnej zajął I miejsce wygrywając 7 spotkań i jedno remisując. W kolejnej turze dolnoślązacy pokonali Belgów 4:0 oraz przegrali z Rumunią zajmując ostatecznie 9 miejsce na 96 zespołów rywalizujących w tej kategorii. Jako jedyna polska drużyna dolnośląscy policjanci wyszli z grup eliminacyjnych.

W kategorii zawodników powyżej 35 lat nasz zespół w grupie eliminacyjnej, z której awansowały tylko dwa zespoły, zajął 3 miejsce przegrywając tylko 3:2 z zespołem z Czarnej Góry, tegorocznymi mistrzami świata w tej kategorii i zespołem rosyjskim 0:1, który zajął ostatecznie 3 miejsce w Turnieju.
Dolnośląskim akcentem w trakcie uroczystego otwarcia mistrzostw w Holandii było wręczenie przez naszą reprezentację organizatorom turnieju pamiątkowych pater z herbem Wrocławia, które przekazał Prezydent Wrocławia oraz obdarowanie wszystkich drużyn uczestniczących w zawodach upominkami promującymi nasz region, które przekazały dolnośląskie samorządy m.in. Urząd Marszałkowski, Urząd Miejski z Wrocławia, Jeleniej Góry, Wałbrzycha, Polkowic, Oławy i Urząd Gminy w Krośnicach.
Zawodnikami naszej drużyny byli policjanci m.in. z jednostek policji z Wrocławia, Wałbrzycha, Milicza, Legnicy, Oleśnicy i Jeleniej Góry, którzy dzięki przychylności samorządu i wójta gminy w Krośnicach mogli przygotować się do zawodów na trzydniowym zgrupowaniu przedturniejowym w gminnym ośrodku sportu w Krośnicach. Zawodników wspierali organizator wyjazdu insp. Michał Howorski, były Komendant Wojewódzki Policji w Wałbrzychu oraz podinsp. Emil Łabanc Zastępca Naczelnika z KWP, Komendant Powiatowy Policji w Oławie mł. insp. Jacek Gałuszka i mł. insp. Czesław Oczkowicz były Naczelnik KWP we Wrocławiu, którzy w związku z zaproszeniem od organizatorów na mistrzostwa w przyszłym roku już planują przygotowania do udziału w kolejnych międzynarodowych piłkarskich zawodach policjantów.

Po powrocie do kraju, policjantom z Dolnego Śląska podziękował Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu, nadinspektor Dariusz Biel.
Jak podkreślali policjanci biorący udział w mistrzostwach, takie imprezy to doskonały sposób na sprawdzenie się w sportowej rywalizacji, jak również świetna zabawa i pogłębianie przyjaźni policjantów z różnych państw.


Skład reprezentacji:
asp. Jacek Niżyński
sierż. sztab. Krzysztof Trojanowski
sierż. Sebastian Mieszała
asp. Dawid Boewerdt
asp. sztab. Roman Wieczorek
asp. Franciszek Kras
sierż. Bartek Wieczorek
asp. sztab. Dariusz Gutowski
asp. Jan Szaciłło-Kulikowski
st. sierż. Marcin Jaskółowski (C)
podkom. Rafał Ciczek
asp. Wojciech Chynek
mł. asp. Jacek Biernat
asp. Mariusz Brodowicz
st. sierż. Bartosz Kapusta
asp. Tomasz Szwajka
sierż. sztab. Mirosław Kunz
mł. asp. Łukasz Leśniak

 

Obejrzyj zdjęcia: