Dolnośląscy policjanci na 31. Halowych Mistrzostwach Świata Policji w Piłce Nożnej

HoandiaW dniach od 6 do 11 października br. w miastach, Groenlo, Eibergen i Lichtenworde w Holandii odbyły się 31. Halowe Mistrzostwa Świata Policji w Piłce Nożnej.

W mistrzostwach wzięło udział 200 drużyn z 42 państw. Rywalizowano w trzech kategoriach, open, powyżej 35 lat oraz kobiet. Z Polski w mistrzostwach wzięły udział 4 drużyny, a Dolny Śląsk reprezentowała po raz 17 drużyna piłkarska prowadzona od lat przez insp. Michała Howorskiego pod patronatem Stowarzyszenia Komendantów Policji Polskiej.
W skład drużyny wchodziły dwa zespoły, open i powyżej 35 lat. Zawodnicy dolnośląskiej drużyny to policjanci z komend w Legnicy, Lubaniu, Oleśnicy, Wołowie, Wrocławiu i Wydziału Konwojowego KWP.

Zespół w kategorii open w grupie eliminacyjnej zajął 2 miejsce wygrywając 5 spotkań, remisując
z zespołem niemieckim i przegrywając jedno spotkanie z zespołem tureckim. Niestety w drugiej turze rozgrywek przeciwnikiem dolnośląskiej drużyny był zespół Dynamo Moskwa, który w wyrównanej walce pokonał naszych zawodników. Zespół z Moskwy zajął ostatecznie drugie miejsce w mistrzostwach.
W kategorii open zajęliśmy ostatecznie 16 miejsce na 95 zespołów piłkarskich.

W kategorii ponad 35 lat, w której uczestniczyło 79 zespołów w pierwszym spotkaniu nasi zawodnicy zmierzili się z zespołem z Sao Paulo, z którym przegrali jeden do zera. Ostatecznie nasi rywale zajęli 4 miejsce w grupie i nie przeszli do drugiej fazy rozgrywek.

W trakcie ceremonii otwarcia mistrzostw insp. Michał Howorski przekazał organizatorom mistrzostw piłkę podarowaną przez Andrzeja Padewskiego, Prezesa Wojewódzkiego Związku Piłki Nożnej z autografem Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka. Przekazane zostały również upominki promujące nasz region, które ufundowały m.in. Urząd Marszałkowski, miasto Wrocław i Wałbrzych, gmina Polkowice, KGHM-Pol.Miedź.Trans. i Prezes Andrzej Korsak z klubu CCC Polkowice.

Dzięki przychylności samorządu gminy Krośnice oraz Wójta Mirosława Drobiny, kolejny już raz nasi zawodnicy przed mistrzostwami w Holandii mogli przygotować się do mistrzostw na trzydniowym zgrupowaniu. W tym miejscu należy wspomnieć, że zawodnicy drużyny Dynamo Moskwa w ramach przygotowań do turnieju byli skoszarowani przez okres jednego miesiąca.

W trakcie mistrzostw naszych reprezentantów wspierali m. in. opiekun drużyny i organizator wyjazdu insp. Michał Howorski, insp. Zbigniew Jaśkiewicz, Komendant Powiatowy Policji w Trzebnicy mł. insp. Marek Bugajski, Naczelnik Wydziału ds. Pseudokibiców KWP we Wrocławiu mł. insp. Zbigniew Beczyński ze Stowarzyszenia Komendantów Policji Polskiej oraz Zastępca Naczelnika WRD KWP Wrocław nadkom. Dariusz Matuszczyk i Zastępca Komendanta Komisariatu Policji Wrocław Fabryczna podinsp. Daniel Łoziński.

W trakcie mistrzostw miała miejsce także inna miła uroczystość. Z okazji jubileuszu 65 urodzin oraz przypadających imienin insp. Michała Howorskiego zawodnicy i osoby towarzyszące zgotowali jubilatowi i solenizantowi gorące owacje i odśpiewali przy huku petard tradycyjne 100 lat, a wiceprezes SKPP insp. Zbigniew Jaśkiewicz i mł. insp. Zbigniew Beczyński przekazali życzenia od Prezesa Stowarzyszenia Komendantów Policji Polskiej i Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu.