W związku z zawieszeniem dyżurów i posiedzeń Zarządu w siedzibie SKPP oraz bieżącej działalności na czas stanu epidemii, wszelkie sprawy dotyczące członków Stowarzyszenia, a także osób objętych pomocą prawną w sprawach ustawy represyjnej są na bieżąco załatwiane telefonicznie i mailowo.


W celu sprawnej realizacji bieżących spraw Stowarzyszenia, mimo utrzymującego się stanu epidemii,
przywrócone zostają dyżury w siedzibie Zarządu SKPP - w każdy wtorek tygodnia oraz doraźnie według potrzeb i pilności spraw oraz potrzeb członków Stowarzyszenia.


Majowe wydanie „Dylematów Policyjnych”

Ukazał się nowy numer (maj 2021, nr 5) „Dylematów Policyjnych”. W numerze podobnie jak w ciągu ostatniego roku kilka publikacji na różne tematy zdrowotne (ponadnormatywnie? takie czasy!). Dolnośląski policyjny pełnomocnik ds. Ochrony Praw Człowieka opublikował artykuł dotyczący „praw człowieka w policji”. Oczekujemy rygorystycznego podejścia do tego problemu, szczególnie w sytuacji, gdy opinia publiczna wyczulona jest na zdarzający się ze strony policji w ostatnich miesiącach balans na granicy prawa wobec osób wyrażających swoje poglądy. Zwracamy uwagę na spore opracowanie dotyczące hulajnóg (oczywiście elektrycznych), ich użytkowania i przepisów, pod optymistycznym tytułem „Problem rozwiązany” (piszący te słowa ostatni raz jechał na hulajnodze, oczywiście nieelektrycznej, drewnianej, w pierwszej dekadzie swego życia, trochę dawno). Felieton „do refleksji” – a jakże – „medyczny”. Polecamy lekturę numeru.

MB

DylematyPolicyjne.pl

E-wydanie "Dylematów Policyjnych"