W związku z zawieszeniem dyżurów i posiedzeń Zarządu w siedzibie SKPP oraz bieżącej działalności na czas stanu epidemii, wszelkie sprawy dotyczące członków Stowarzyszenia, a także osób objętych pomocą prawną w sprawach ustawy represyjnej są na bieżąco załatwiane telefonicznie i mailowo.


W celu sprawnej realizacji bieżących spraw Stowarzyszenia, mimo utrzymującego się stanu epidemii,
przywrócone zostają dyżury w siedzibie Zarządu SKPP - w każdy wtorek tygodnia oraz doraźnie według potrzeb i pilności spraw oraz potrzeb członków Stowarzyszenia.


Kwietniowe wydanie „Dylematów Policyjnych”

Ukazał się nowy numer (kwiecień 2021, nr 4) „Dylematów Policyjnych”. Tekstem wiodącym numer jest niewątpliwie całostronicowy wywiad udzielony pismu przez generała Adama Rapackiego. Chciałoby się mieć nadzieję, że dla czytających najistotniejsze z tego wywiadu „Niepokornego” Generała będzie przesłanie „Warto zachować się przyzwoicie”, bliskie myśli prof. Władysława Bartoszewskiego. Oby! Są autorzy, głośni i poczytni, którzy popularyzują naukę , ale wkraczają też na obszary filozofii. Takim był niegdyś Hoimar von Ditfurth, takim jest obecnie Izraelczyk Yuval Noah  Harari. Mamy w numerze ciekawostkę i zarazem pasjonującą lekturę – prof. Marek Bębenek napisał o „nieodkrytej tajemnicy”, opierając się właśnie o jedno z dzieł Harariego. Jak wskazuje nadtytuł felieton „do releksji” „Nowy wiek” pozostaje nadzwyczaj refleksyjny, bo może zmuszać do zastanowienia się, co się dzieje i co dalej. Czytajmy.

MB

DylematyPolicyjne.pl

E-wydanie "Dylematów Policyjnych"