Mundurowa lista poparcia kandydatów na radnych w woj. dolnośląskim

 

Odpowiadając na apel Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP o aktywny udział osób ze środowisk mundurowych w wyborach samorządowych, jako naszych przedstawicieli, powstała wspólna lista kandydatów na radnych ze służb mundurowych, będących w służbie czynnej i w stanie spoczynku (w/s) oraz pracowników tych służb, którzy chcą nas reprezentować we władzach samorządowych!

Mamy, jako całe środowisko policyjne oraz mundurowe, ponowną okazję udowodnić, że jesteśmy znaczącą grupą społeczno-zawodową i możemy mieć wpływ na wybór lokalnych władz samorządowych, a w przyszłości na naszą sytuację: warunki służby, świadczenia i prawa!

Kandydowanie naszych przedstawicieli z list różnych komitetów wyborczych nie oznacza utożsamiania się z jakąkolwiek partią polityczną, stanowi jedynie możliwość zaistnienia jako zbiorowość zawodowa realizująca obywatelskie prawo do wpływu na dobro wspólne!

----------------------------------------------------

Organizacje reprezentujące środowiska policyjne na terenie województwa dolnośląskiego (SKPP, SEiRP, NSZZP, ZZPP, ZŻWP, ZEiR SG) rekomendują poparcie dla kandydatów ze swoich organizacji w wyborach na radnych:

REGION WROCŁAWSKI:

 • insp. ANDRZEJ KLĄSKAŁA (w/s), (SKPP, IPA), do Sejmiku Dolnośląskiego - Wrocław - LISTA NR 5

 • mł. asp. KRZYSZTOF KLARECKI (w/s), (KHDK-PCK), do Sejmiku Dolnośląskiego - Wrocław - LISTA NR 5

 • mł. insp. JAN KUPCZAK (w/s), (SKPP, IPA), do Sejmiku Dolnośląskiego - powiat wrocławski, górowski, milicki, oleśnicki, oławski, strzeliński, średzki, trzebnicki, wołowski - LISTA NR 5

 • mł. insp. JACEK GAŁUSZKA, (w/s), (SKPP, IPA), do Rady Powiatu - powiat oławski - LISTA NR 4

 • podinsp. Elżbieta UCHACZ-NYCZKA (w/s), (IPA), do Rady Powiatu - powiat strzeliński - LISTA NR 15

 • asp.sztab. Andrzej GRONKOWSKI (w/s), do Rady Powiatu - powiat strzeliński - LISTA NR 15

 • podinsp. Andrzej NYCZKA (w/s), do Rady Powiatu - powiat strzeliński - LISTA NR 15

 • insp. ROBERT GRABKOWSKI (w/s), do Rady Powiatu - powiat trzebnicki - LISTA NR 15, OKRĘG NR 4

 • asp. szt. ANDRZEJ SZAŁEK (w/s), do Rady Miejskiej - Oleśnica - LISTA NR 5, OKRĘG NR 2

 • asp. szt. IRENEUSZ SZAŁAJKO, (NSZZP, IPA), do Rady Miejskiej - Strzelin - LISTA NR 17, OKRĘG NR 2

 • mł. insp. ZBIGNIEW STRUGAŁA, (w/s), (SKPP, IPA), do Rady Miejskiej - Milicz - LISTA NR 19, OKRĘG NR 2

REGION JELENIOGÓRSKI:

 • mł. insp. ZDZISŁAW MIRECKI (w/s), (SEiRP, SKPP, IPA), do Sejmiku Dolnośląskiego - Jelenia Góra, powiat: bolesławiecki, jeleniogórski, kamiennogórski, lubański, lwówecki, zgorzelecki

 • st. sierż. ANDRZEJ GIESZCZYK (w/s), (SEiRP), do Rady Powiatu - powiat bolesławiecki - LISTA NR 5

 • asp. JANUSZ LATOCH (w/s), (SEiRP), do Rady Miejskiej - Bolesławiec - LISTA NR 5

 • nadkom. JERZY MORYSON (w/s), (SEiRP), do Rady Miejskiej - Bolesławiec - LISTA NR 5

 • asp. szt. LESZEK SZYMKIEWICZ (w/s), (SEiRP), do Rady Gminy - Warta Bolesławiecka

 • asp. HENRYK BORUCKI (w/s), do Rady Gminy - Bolesławiec

 • asp. szt. PIOTR CZŁONKA (w/s), do Rady Gminy - Gromadka

REGION LEGNICKI:
 • asp. szt. ALFRED SERKIES (w/s), (IPA), do Sejmiku Dolnośląskiego - Legnica, powiaty: głogowski, jaworski, legnicki, lubiński, polkowicki, złotoryjski - LISTA NR 5

 • asp. JOLANTA FLEJSZER (w/s), do Rady Powiatu - powiat legnicki - LISTA NR 4

 • podinsp. GRZEGORZ PŁATEK (w/s), do Rady Miejskiej - Głogów

 • sierż. MONIKA SERKIES, do Rady Miejskiej - Legnica - LISTA NR 5, OKRĘG NR 2

 • nadkom. ANDRZEJ SRZEDZIŃSKI (w/s), do Rady Miejskiej - Legnica - LISTA NR 5

 • mł. insp. MARCIN WYSOCKI, (w/s), (SKPP), do Rady Miejskiej - Legnica - LISTA NR 13

 • asp. PIOTR FLEJTERSKI, (NSZZP), do Rady Gminy - Legnickie Pole

REGION WAŁBRZYSKI:

 • kpt. KAZIMIERZ STOLARZ (w/s), (ZEiR SG), do Rady Miejskiej - Kudowa Zdrój - LISTA NR 17

 • ppłk. ZDZISŁAW PAKUŁA (w/s), (ZEiR SG), do Rady Miejskiej - Stronie Śląskie - LISTA NR 14

 • kom. STANISŁAW BUKSAK, do Rady Miejskiej - Kudowa Zdrój - LISTA NR 16


LISTA DO DRUKU do pobrania tutaj

Listę można rozpowszechniać w mediach społecznościowych i publikować na stronach internetowych.

Ulotki wyborcze:

 

Wybory samorządowe 21 października 2018. Uchwała Zarządu SKPP

Uchwała Zarządu Stowarzyszenia Komendantów Policji Polskiej o rekomendowaniu członków SKPP na radnych

W nawiązaniu do uchwały Zarządu SKPP o czynnym poparciu apelu Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP o aktywny udział osób ze środowisk policyjnych w wyborach samorządowych, jako ich przedstawicieli oraz w odpowiedzi na zaproszenie i udostępnienie miejsc na listach wyborczych do Sejmiku województwa dolnośląskiego, zgodnie z §7 Statutu Stowarzyszenia "o zgłaszaniu i popieraniu swoich przedstawicieli i członków stowarzyszenia, jako kandydatów do organów wybieralnych", Zarząd zarekomendował członków SKPP jako:

Czytaj dalej

Spotkanie środowisk służb mundurowych z kandydatem na prezydenta Wrocławia - 15 października 2018 we Wrocławiu

Komunikat Zarządu SKPP

W dniu 15 października 2018 r. (poniedziałek) odbędzie się otwarte spotkanie z kandydatem na prezydenta Wrocławia Jackiem Sutrykiem, dyrektorem departamentu spraw socjalnych Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

Wszystkich mundurowych zainteresowanych poglądami, opiniami i koncepcjami kandydata na prezydenta Wrocławia co do spraw bezpieczeństwa, porządku, rangi i sposobu funkcjonowania służb policyjnych oraz porządkowych we Wrocławiu oraz jego wizji Wrocławia jako europejskiej metropolii zapraszamy do uczestnictwa i aktywnej dyskusji z kandydatem.

Czekamy także na propozycje pytań do naszego gościa - adres emailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  

Miejsce spotkania: Creator "Strefa Spotkań", Wrocław, ul. Szybowcowa 23, godz. 16:30!

UWAGA - Podobne debaty zorganizujemy w przypadku zainteresowania innych kandydatów na prezydenta Wrocławia spotkaniem ze środowiskami mundurowymi.


KOMUNIKAT DO DRUKU do pobrania tutaj

Wybory samorządowe: apel ZW SEiRP RP województwa dolnośląskiego

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy – członkowie dolnośląskiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych pragnę poinformować Państwa, że Prezydium Zarządu Wojewódzkiego oraz Zarząd Wojewódzki Stowarzyszenia Komendantów Policji Polskiej we Wrocławiu w pełni popiera apel Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP o aktywny udział osób ze środowisk służb mundurowych, a w tym byłych funkcjonariuszy policji jak i również aktualnie czynnych funkcjonariuszy Policji w wyborach samorządowych, jako przedstawicieli naszego środowiska zawodowego.

(...)

Przeczytaj cały apel

Wybory samorządowe: apel Zarządu SKPP

Apel Zarządu Stowarzyszenia Komendantów Policji Polskiej o poparcie kandydatów na radnych ze środowisk mundurowych i udział w wyborach samorządowych

W związku z wyborami samorządowymi w dniu 21 października 2018 r. zwracamy się do Szanownych Koleżanek i Kolegów Policjantów w służbie czynnej i w stanie spoczynku oraz wszystkich osób związanych ze środowiskami mundurowymi z apelem o udział w wyborach.
Akt wyborczy można potraktować jako wyraz obywatelskiej dojrzałości i obywatelskiego wpływu na cywilizacyjny i kulturalny rozwój i obraz każdego miasta, gminy i województwa.

Warci naszego poparcia – w poczuciu solidarności środowisk mundurowych – są kandydaci należący lub wywodzący się z tych zbiorowości, bez względu na opcje polityczne przypisywane listom wyborczym, z których kandydują. W przypadku ich wyboru można od nich wymagać i wyrażać nadzieję, że będą godnie reprezentować i prezentować sytuację i potrzeby ludzi w mundurach i tych, którzy po latach służby już mundur zdjęli, jako pełnoprawnych członków lokalnych społeczności.

Liczymy też na to, że każdy z wyborców z naszych środowisk będzie się kierował przy wyborczej urnie wyborem kandydatów o bezspornych przymiotach etycznych i intelektualnych, szanujących Konstytucję i prawa obywatelskie, aktywnych i skutecznych w działaniach na rzecz wspólnych wartości.
Spotkajmy się w lokalach wyborczych!

Zarząd SKPP

Informacja o akcji zgłaszania kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych we Wrocławiu

W nawiązaniu do komunikatu Zarządu z 14 września informujemy, że w ramach akcji zgłaszania kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych we Wrocławiu:

- do przeprowadzania głosowania w obwodzie oraz
- do ustalania wyników głosowania w obwodzie

Zarząd SKPP przekazał do miejskiej komisji wyborczej kandydatury 30 osób ze środowisk policyjnych, które w trakcie wyborów samorządowych będą zasiadały w obwodowych komisjach wyborczych.

Komunikat Zarządu do członków oddziału wrocławskiego

ZGŁOSZENIA KANDYDATÓW DO OBWODOWYCH KOMISJI WYBORCZYCH

A - ds. przeprowadzania głosowania w obwodzie oraz
B - ds. ustalania wyników głosowania w obwodzie.

Czas pracy członków komisji A - w godzinach głosowania, a komisji ustalającej wyniki B w godzinach od 20:00 do czasu protokolarnego policzenia głosów.

Dodatkowym zadaniem członków komisji jest "PILNOWANIE" uczciwości przeprowadzanych wyborów i liczenia głosów!!!

Szczegóły w poczcie mailowej!

Uchwała Zarządu Stowarzyszenia Komendantów Policji Polskiej

W związku z Apelami III Kongresu Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP oraz Prezydium Zarządu Federacji o aktywny udział członków Federacji i ich przedstawicieli w wyborach samorządowych Zarząd Stowarzyszenia Komendantów Policji Polskiej postanowił o udziale w czynnym poparciu wszystkich "mundurowych" kandydatów w wyborach samorządowych, jako przedstawicieli środowisk mundurowych, a zwłaszcza środowiska policyjnego. Stowarzyszenie zgodnie ze swymi celami statutowymi, m. in. "o zgłaszaniu i popieraniu swoich przedstawicieli i członków stowarzyszenia, jako kandydatów do organów wybieralnych", będzie wspierać wszystkich "mundurowych" kandydatów, niezależnie od tego z jakiej listy i z jakiego komitetu wyborczego będą kandydować. Zarząd Stowarzyszenia proponuje stworzenie wspólnej listy poparcia, umożliwiającej osobom kandydującym wpisy na taką listę, a wyborcom ze środowisk mundurowych orientację co do potrzeby poparcia. Jednocześnie apelujemy o zgłaszanie się przedstawicieli i członków środowisk policyjnych do prac w komisjach wyborczych jako ich członkowie oraz jako mężowie zaufania lub społeczni obserwatorzy przebiegu wyborów.

Zarząd SKPP

Apel Prezydium Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP

Koleżanki i Koledzy,
Członkowie Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych!

Zbliża się termin wyborów samorządowych. Kalendarz wyborczy został ustalony tak, aby maksymalnie skrócić kampanię wyborczą oraz utrudnić jej organizację i prowadzenie przez organizacje pozarządowe. Przepisy kodeksu wyborczego forują partie polityczne, kosztem stowarzyszeń. Sytuacja ta wymaga szczególnej mobilizacji i sprawnego działania wszystkich stowarzyszeń – członków Federacji.

Każde stowarzyszenie wchodzące w skład Federacji powinno aktywnie włączyć się w kampanię wyborczą. Nasza aktywność powinna koncentrować się na zgłaszaniu: kandydatów do terytorialnych komisji wyborczych, kandydatów na radnych, mężów zaufania, a w przypadku spełnienia wymogów ustawowych społecznych obserwatorów wyborów.

(...)

Przeczytaj cały apel