W związku z zawieszeniem dyżurów i posiedzeń Zarządu w siedzibie SKPP oraz bieżącej działalności na czas stanu epidemii, wszelkie sprawy dotyczące członków Stowarzyszenia, a także osób objętych pomocą prawną w sprawach ustawy represyjnej są na bieżąco załatwiane telefonicznie i mailowo.


W celu sprawnej realizacji bieżących spraw Stowarzyszenia, mimo utrzymującego się stanu epidemii,
przywrócone zostają dyżury w siedzibie Zarządu SKPP - w każdy wtorek tygodnia oraz doraźnie według potrzeb i pilności spraw oraz potrzeb członków Stowarzyszenia.


 Publikacje
  W tym dziale:  Encyklopedia Policji  ♦  Publikacje członków SKPP  ♦  Twórczość literacka  ♦  Konkurs literacki

"Dziecka płacz" - wyróżnienie w konkursie literackim SKPP

Prezentujemy kolejną pracę nagrodzoną wyróżnieniem w konkursie literackim SKPP "Moja służba": "Dziecka płacz" autorstwa sierż. Anny Orlikowskiej, opatrzoną godłem "AO860306".
Przyjemnej lektury.

Czytaj dalej

"Confetti" - II równorzędna nagroda w konkursie literackim SKPP

Publikujemy drugą nagrodzoną w konkursie literackim SKPP "Moja służba" pracę pt. "Confetti" autorstwa nadkom. Jerzego Szulca, opatrzoną godłem "LENAAR".

Czytaj dalej

Kolejne publikacje prac nagrodzonych w konkursie "Moja służba"

W związku z zakończeniem przez redakcję miesięcznika "Dylematy Policyjne" publikacji prac laureatów konkursu SKPP "Moja służba", uprzejmie informujemy, że również na naszej stronie zaczniemy publikować kolejne nagrodzone prace: II równorzędną nagrodą, "Confetti", autorstwa nadkom. Jerzego R. Szulca oraz wyróżnioną za styl i oryginalność pracę sierż. Anny Orlikowskiej z KPP w Człuchowie „Dziecka płacz”.
Prosimy o cierpliwość i życzymy przyjemnej lektury.

"Policjant też człowiek" - II nagroda w konkursie literackim SKPP

Prezentujemy pierwszą nagrodzoną pracę pt. "Policjant też człowiek" autorstwa mł. asp. Danuty Kalinowskiej, która zdobyła II nagrodę w konkursie literackim „Moja służba” dla policjantów w służbie czynnej i w stanie spoczynku, ogłoszonym w grudniu 2014 r. przez Stowarzyszenie Komendantów Policji Polskiej wspólnie z Redakcją miesięcznika „Dylematy Policyjne”. Praca ukazała się również w numerze 9/2015 "Dylematów Policyjnych".

Czytaj dalej

Konkurs literacki rozstrzygnięty

Rozstrzygnięty został konkurs literacki „Moja służba”, dla policjantów w służbie czynnej i w stanie spoczynku, ogłoszony w grudniu 2014 r. przez Stowarzyszenie Komendantów Policji Polskiej wspólnie z Redakcją miesięcznika „Dylematy Policyjne”.

Czytaj dalej

Zbliża się termin nadsyłania prac konkursowych!

Uprzejmie przypominamy, że 31 maja upływa termin nadsyłania prac na konkurs literacki "Moja służba".

Informacje o konkursie w artykule: KONKURS LITERACKI SKPP Z OKAZJI ŚWIĘTA POLICJI 2015 R.

KONKURS LITERACKI SKPP Z OKAZJI ŚWIĘTA POLICJI 2015 R.

Stowarzyszenie Komendantów Policji Polskiej ogłasza konkurs literacki "Moja służba" dla policjantów w służbie czynnej i w stanie spoczynku, którzy chcą się podzielić swymi wspomnieniami, przeżyciami, wrażeniami na temat pełnionej służby, jej codzienności, ale i niecodzienności, jej trudów, ale i satysfakcji. Tematyka konkursu nie jest ograniczona do jakichś sensacyjnych bohaterskich bojów z przestępcami, ale może obejmować szerokie spectrum codziennej – na ogół pozbawionej spektakularnych elementów – policyjnej roboty. Organizatorzy liczą na odzew tych kolegów w mundurach, którzy już uprawiają twórczość w różnych formach literackich i publicystycznych, ale także tych, którzy – dając upust swym wewnętrznym potrzebom – piszą na przykład na blogach lub nawet "do szuflady".
Konkurs ogłaszany jest w związku z 25-leciem reaktywowania Policji, przypadającym w 2015 roku.

Zapraszamy!

SEiRP

Czytaj dalej