W związku z zawieszeniem dyżurów i posiedzeń Zarządu w siedzibie SKPP oraz bieżącej działalności na czas stanu epidemii, wszelkie sprawy dotyczące członków Stowarzyszenia, a także osób objętych pomocą prawną w sprawach ustawy represyjnej są na bieżąco załatwiane telefonicznie i mailowo.


W celu sprawnej realizacji bieżących spraw Stowarzyszenia, mimo utrzymującego się stanu epidemii,
przywrócone zostają dyżury w siedzibie Zarządu SKPP - w każdy wtorek tygodnia oraz doraźnie według potrzeb i pilności spraw oraz potrzeb członków Stowarzyszenia.


 Publikacje
  W tym dziale:  Encyklopedia Policji  ♦  Publikacje członków SKPP  ♦  Twórczość literacka  ♦  Konkurs literacki

                              W dziale Twórczość literacka:  nadkom. Jerzy Szulc

                            

Nowa twórczość Jerzego Szulca

Nie ustaje w twórczej aktywności pisarz, emerytowany policjant, członek Stowarzyszenia, zgorzelczanin, Jerzy R. Szulc. Twórca wydał już następne swoje dzieła, kolejno czwarte i piąte, tomy pod tytułami „Barwy i odcienie” oraz „Nić równowagi”. Warto też odnotować, że opowiadanie jego autorstwa „Czwarty król” znalazło się wśród trzech nagrodzonych prac w konkursie „Zgorzelec-Görlitz Bezgranicznie”.

Jerzy R. Szulc - "Czwarty król"

Opowiadanie, które znalazło się wśród trzech nagrodzonych prac na konkursie, "Zgorzelec - Goerlitz Bezgranicznie".

"Czwarty król"  

Jerzy R. Szulc - "Nić równowagi"

E-book "Nić równowagi"  

Jerzy R. Szulc - "Barwy i odcienie"

E-book "Barwy i odcienie"  

Jerzy R. Szulc - "Wózek"

Prezentujemy nowelę Jerzego R. Szulca pt. "Wózek". Uzyskała ona drugą nagrodę w literackim konkursie „Człowiek obok nas” ogłoszonym z okazji Roku św. Brata Alberta.

WÓZEK

Kolejne wyróżnienie dla twórczości J.R. Szulca - za nowelę "Wózek"

Jerzy R. Szulc, zgorzelecki pisarz, mistrz gawędy, prezentowany wielokrotnie na łamach „Dylematów Policyjnych” i na stronach internetowych Stowarzyszenia Komendantów Policji Polskiej, odniósł kolejny literacki sukces. Kolejny, bo przypominamy, był także między innymi laureatem konkursu literackiego „Dylematów” i Stowarzyszenia. Nowelka jego autorstwa „Wózek” uzyskała drugą nagrodę w literackim konkursie „Człowiek obok nas” ogłoszonym z okazji trwającego właśnie Roku św. Brata Alberta. Jeśli wiara w ludzkie dobro może wprawić w lepszy nastrój, to jest okazja. Można bowiem przeczytać ten utwór na naszej stronie.

II wydanie tomu opowiadań „Jego Wysokość Nauczyciel – Koń” pióra nadkom. Jerzego R. Szulca

Miłośnikom literackiej gawędy i wszystkim „koniarzom” – entuzjastom siwków, kasztanów i gniadoszy sprawi niewątpliwą przyjemność wiadomość o tym, że w Wydawnictwie Literackim Białe Pióro ukazało się drugie już wydanie tomu opowiadań „Jego Wysokość Nauczyciel – Koń” pióra Jerzego R. Szulca, zgorzelczanina, członka SKPP, laureata m.in. konkursu literackiego „Moja służba” zorganizowanego przez Stowarzyszenie i redakcję „Dylematów Policyjnych” w 2015 r. Pisarz był już wielokrotnie prezentowany na łamach „Dylematów Policyjnych”
i na naszej stronie internetowej.

Czytaj dalej

Jerzy R. Szulc - "Confetti"

"Confetti" - II równorzędna nagroda w konkursie literackim SKPP - do przeczytania tutaj.

Nowy tomik Jerzego Szulca - "Oddech motyla"

Nasz stowarzyszeniowy twórca, zgorzelczanin, nadkom. Jerzy R. Szulc opublikował swój trzeci już tom, ściślej – tomik prozy poetyckiej „Oddech Motyla” z podtytułem „wiersze i eseje”. Autor, prezentujący się dotąd jako mistrz gawędy, pokazał tym razem małe formy.

Czytaj dalej

Jerzy R. Szulc - zbiór opowiadań "Podróże bez filtra"

Podróże bez filtraCzłonek Stowarzyszenia Komendantów Policji Polskiej, nadkom. Jerzy R. Szulc nie ustaje w literackiej aktywności. Toruńskie wydawnictwo Dom Organizatora opublikowało „Podróże bez filtra”, kolejny, drugi już, tom opowiadań zgorzeleckiego twórcy.

Czytaj dalej