15 listopada 2012 roku powołana została w ramach Stowarzyszenia Komendantów Policji Polskiej nowa sekcja organizacyjna skupiająca oficerów wyższej kadry policji, pasjonatów myślistwa i wędkarstwa.

Nową sekcję tworzą m.in.: inspektor Janusz Koronowski, były komendant wojewódzki we Wrocławiu, członek Koła Łowieckiego „Bór”, podinspektor Zdzisław Murczkiewicz, były komendant powiatowy policji w Trzebnicy, prezes Koła Łowieckiego „Słonka” czy młodszy inspektor Zbigniew Raszewski, były naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP we Wrocławiu, prezes Koła Łowieckiego „Ponowa”. Czytaj więcej w "Dylematach Policyjnych".

Czeski Hubertus 1 października 2016

Święto czeskich myśliwych organizuje Związek (Zakon) Św. Huberta z zamku w Kuksach i Klub Przyjaciół Związku.

Czytaj dalej

Policyjne Zawody Wędkarskie 2016

W ramach współpracy SKPP z Zarządem Koła Wędkarskiego PZW "BELONA" przy KWP we Wrocławiu uprzejmie informujemy, że wzorem lat ubiegłych Koło Wędkarskie "Belona" organizuje 4 września 2016 r. XXII wędkarskie zawody spławikowe o „Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu” w ramach, których odbędą się XII Otwarte Mistrzostwa Policji Dolnego Śląska w wędkarstwie spławikowym. Podobnie jak w poprzednich edycjach zawodów do zdobycia jest także Puchar SKPP w dodatkowej klasyfikacji -"za największą rybę"!!!

Czytaj dalej

Czeski Hubertus 2015 - kolejna propozycja sekcji myśliwsko-wędkarskiej

W imieniu członków Sekcji zapraszamy na wyjazd w dniu 3 października br. do Czech na 22. Święto Św. Huberta organizowane na zamku w Kuksach k. Hradec Kralowe.

Czytaj dalej

Zawody wędkarskie 2015

W ramach współpracy SKPP z Zarządem Koła Wędkarskiego PZW "BELONA" przy KWP we Wrocławiu uprzejmie informujemy o organizowanych tradycyjnie we wrześniu zawodach wędkarskich:

Czytaj dalej

Rodzinny piknik SKPP w Rudzie Sułowskiej z okazji Święta Policji

Zarząd SKPP wraz z Sekcją Łowiecko-Wędkarską zaprasza członków Stowarzyszenia w dniu 25 lipca br. na wycieczkę i piknik rodzinny SKPP z okazji Święta Policji do Rudy Sułowskiej - kompleksu stawów rybackich Gospodarstwa Rybackiego w Miliczu i rezerwatu ptactwa wodnego Doliny Baryczy.

Czytaj dalej

Czeski hubertus z SKPP

W dniu 4 października 2014 r. w zorganizowanym przez Sekcję myśliwsko-wędkarską SKPP we Wrocławiu, rodzinnym wyjeździe do miejscowości Chlumec w Czechach, w czeskim hubertusie, pod opieką, mł. insp. Zbigniewa Strugały, uczestniczyło łącznie 25 osób.

Czytaj dalej

21 zjazd Zakonu św. Huberta

W imieniu członków Sekcji zapraszamy do wyjazdu na 21 Święto Św. Huberta organizowane na zamku Korona Karola w m. Chlumec koło Hradec Kralowe w Czechach w dniu 4 października 2014r. Coroczne, barwne i huczne, święto czeskich myśliwych organizuje Związek (Zakon) Św. Huberta z zamku w Kuksach i Klub Przyjaciół Związku.

Czytaj dalej

Uwaga! Zmiana miejsca zawodów wędkarskich w dniu 7 września!

Zawody spławikowe o „Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu” zaplanowane na 7 września br. odbędą się na łowisku rezerwowym – kanał rzeki Odry przy ul. Zawalnej we Wrocławiu.
Zbiórka uczestników do godz. 8.00 w dniu zawodów.

Zawody wędkarskie

W ramach współpracy Sekcji Łowiecko-Wędkarskiej SKPP z Kołem Wędkarskim PZW "BELONA" przy KWP we Wrocławiu uprzejmie informujemy o zawodach wędkarskich:

Czytaj dalej

Relacja z biesiady myśliwskiej 24 maja 2014

Sekcja łowiecko-wędkarska Stowarzyszenia Komendantów Policji Polskiej zorganizowała dla członków Stowarzyszenia w dniu 24 maja br. biesiadę „myśliwską” w Ośrodku Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego w Złotówku k. Zawoni.

Czytaj dalej