W związku z zawieszeniem dyżurów i posiedzeń Zarządu w siedzibie SKPP oraz bieżącej działalności na czas stanu epidemii, wszelkie sprawy dotyczące członków Stowarzyszenia, a także osób objętych pomocą prawną w sprawach ustawy represyjnej są na bieżąco załatwiane telefonicznie i mailowo.


W celu sprawnej realizacji bieżących spraw Stowarzyszenia, mimo utrzymującego się stanu epidemii,
przywrócone zostają dyżury w siedzibie Zarządu SKPP - w każdy wtorek tygodnia oraz doraźnie według potrzeb i pilności spraw oraz potrzeb członków Stowarzyszenia.


Grudniowy numer "Dylematów Policyjnych"

Jeszcze ostatni w roku 2016 numer (nr 12, grudzień 2016) „Dylematów Policyjnych”. Spacer wieczorową porą? To tytuł z okładki. Zdjęcie nastrojowe? Romantycznie? Nie, to o tym, że trzeba uważać, żeby nie dostać w łeb od tzw. elementu.

Czytaj dalej

Przegląd prasy resortowej - listopad 2016

„POLICJA 997” nr 11, listopad 2016

W numerze bogaty blok materiałów o handlu ludźmi. Piszący te słowa pamięta, że „od zawsze” był to temat, w którym specjalizowała się policja holenderska. Mają więc Holendrzy wieloletnie doświadczenia i jak wynika z rozmowy z holenderską policjantką korzystamy z ich doświadczeń.

Czytaj dalej

Listopadowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (listopad 2016, nr 11) „Dylematów Policyjnych”. Odwieczny dylemat – korzystamy z jednego z tytułów na stronie tytułowej (jeszcze do niego wrócimy) – co polecić do czytania. Polecamy wszystko, a zwracamy uwagę na przynajmniej niektóre z publikacji.

Czytaj dalej

Przegląd prasy resortowej - październik 2016

„POLICJA 997” nr 10, październik 2016

W numerze jeszcze reminiscencje z policyjnego świętowania – rozmowy z nową generalicją. Z okazji 60-lecia Zakładu Kynologii Policyjnej można też poczytać o historii policyjnej kynologii.

Czytaj dalej

Październikowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (październik 2016, nr 10) „Dylematów Policyjnych”. Obok tematów stricte policyjnych, drogowych, a w każdym razie związanych z działalnością policji, numer przynosi sporo porad – jak się nie dać oszukać, jak reagować na zakłócanie ciszy nocnej, o tym, żeby nie nadużywać cukru, jak chronić swój dom.

Czytaj dalej

Przegląd prasy resortowej - wrzesień 2016

„POLICJA 997” nr 9, wrzesień 2016

W numerze sporo materiałów o „Krajowej mapie zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”, inicjatywie oby pożytecznej i służącej po identyfikacji zagrożeń istotnej poprawie bezpieczeństwa.

Czytaj dalej

Wrześniowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (wrzesień 2016,  nr 9) „Dylematów Policyjnych”. A mnie tak szkoda lata… Jesienna więc różnorodność, koniec wakacji i szkoła, stąd także rady dotyczące dzieci w szkole i w domu.

Czytaj dalej

Przegląd prasy resortowej - sierpień 2016

Wiwat policja, wiwat wszystkie stany! Są w przeglądanych periodykach relacje rocznicowe, bo z obchodów Święta Policji, są pochwalne – i słusznie – teksty o wzorowych działaniach policjantów zabezpieczających szczyt NATO i Światowe Dni Młodzieży. Oprócz aktualności zwracamy więc uwagę na tematy ponadchwilowe.

Czytaj dalej

Sierpniowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (sierpień 2016, nr 8) „Dylematów Policyjnych”. Bezpieczne wakacje w różnych aspektach (choć także rysujące się już powroty z wakacji) – to lejtmotyw tego numeru.

Czytaj dalej

Przegląd prasy resortowej - lipiec 2016

„POLICJA 997” nr 7 (136) lipiec 2016 r.

W numerze warto zwrócić uwagę na „Kulisy sukcesu”, dwustronicowy opis (z nadtytułem „Zespołowa praca policjantów”) poszukiwań i ujęcia wrocławskiego „bombera”. Warte przeczytania są publikacje – coraz bardziej aktualne – o cyberprzestępczości i cyberpolicjantach oraz o terroryzmie.

Czytaj dalej

Podkategorie