W związku z zawieszeniem dyżurów i posiedzeń Zarządu w siedzibie SKPP oraz bieżącej działalności na czas stanu epidemii, wszelkie sprawy dotyczące członków Stowarzyszenia, a także osób objętych pomocą prawną w sprawach ustawy represyjnej są na bieżąco załatwiane telefonicznie i mailowo.


W celu sprawnej realizacji bieżących spraw Stowarzyszenia, mimo utrzymującego się stanu epidemii,
przywrócone zostają dyżury w siedzibie Zarządu SKPP - w każdy wtorek tygodnia oraz doraźnie według potrzeb i pilności spraw oraz potrzeb członków Stowarzyszenia.


Marcowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (marzec 2017, nr 3) „Dylematów Policyjnych”. Jak zwykle różnorodność tematów, więc zwracamy uwagę na te obszerniejsze tekstowo: o przemęczeniu (na przedwiośniu warto regenerować organizm!), o bezpieczeństwie imprez masowych (cz. 2 pióra naszego kolegi mł. insp. Jacka Gałuszki), o bezpieczeństwie ruchu drogowego (w tym szczególnie o motocyklistach i o ruchu pieszych). Warto także przeczytać o uhonorowaniu przez Zarząd SKPP mł. insp. Jolanty Jabłońskiej Naczelnik Wydziału Kontroli KWP we Wrocławiu w związku z zakończeniem służby w Policji.

Czytaj dalej

Lutowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (luty 2017, nr 2) „Dylematów Policyjnych”. „Przewóz będzie monitorowany”, „Bezpieczeństwo na stoku”, „Internetowe oszustwo”, „Bezpieczeństwo imprez masowych”, „Propozycje zmian” – to tylko niektóre tematy w numerze według tytułów z okładki.

Czytaj dalej

Styczniowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (styczeń 2017, nr 1) „Dylematów Policyjnych”. Polecamy z góry całą gamę różnorodnych poruszanych problemów. Z racji jednak tego, że dużo w numerze naszych kolegów i o naszych kolegach-członkach Stowarzyszenia, skoncentrujemy się właśnie na nich

Czytaj dalej

Grudniowy numer "Dylematów Policyjnych"

Jeszcze ostatni w roku 2016 numer (nr 12, grudzień 2016) „Dylematów Policyjnych”. Spacer wieczorową porą? To tytuł z okładki. Zdjęcie nastrojowe? Romantycznie? Nie, to o tym, że trzeba uważać, żeby nie dostać w łeb od tzw. elementu.

Czytaj dalej

Przegląd prasy resortowej - listopad 2016

„POLICJA 997” nr 11, listopad 2016

W numerze bogaty blok materiałów o handlu ludźmi. Piszący te słowa pamięta, że „od zawsze” był to temat, w którym specjalizowała się policja holenderska. Mają więc Holendrzy wieloletnie doświadczenia i jak wynika z rozmowy z holenderską policjantką korzystamy z ich doświadczeń.

Czytaj dalej

Listopadowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (listopad 2016, nr 11) „Dylematów Policyjnych”. Odwieczny dylemat – korzystamy z jednego z tytułów na stronie tytułowej (jeszcze do niego wrócimy) – co polecić do czytania. Polecamy wszystko, a zwracamy uwagę na przynajmniej niektóre z publikacji.

Czytaj dalej

Przegląd prasy resortowej - październik 2016

„POLICJA 997” nr 10, październik 2016

W numerze jeszcze reminiscencje z policyjnego świętowania – rozmowy z nową generalicją. Z okazji 60-lecia Zakładu Kynologii Policyjnej można też poczytać o historii policyjnej kynologii.

Czytaj dalej

Październikowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (październik 2016, nr 10) „Dylematów Policyjnych”. Obok tematów stricte policyjnych, drogowych, a w każdym razie związanych z działalnością policji, numer przynosi sporo porad – jak się nie dać oszukać, jak reagować na zakłócanie ciszy nocnej, o tym, żeby nie nadużywać cukru, jak chronić swój dom.

Czytaj dalej

Przegląd prasy resortowej - wrzesień 2016

„POLICJA 997” nr 9, wrzesień 2016

W numerze sporo materiałów o „Krajowej mapie zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”, inicjatywie oby pożytecznej i służącej po identyfikacji zagrożeń istotnej poprawie bezpieczeństwa.

Czytaj dalej

Wrześniowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (wrzesień 2016,  nr 9) „Dylematów Policyjnych”. A mnie tak szkoda lata… Jesienna więc różnorodność, koniec wakacji i szkoła, stąd także rady dotyczące dzieci w szkole i w domu.

Czytaj dalej

Podkategorie