W związku z zawieszeniem dyżurów i posiedzeń Zarządu w siedzibie SKPP oraz bieżącej działalności na czas stanu epidemii, wszelkie sprawy dotyczące członków Stowarzyszenia, a także osób objętych pomocą prawną w sprawach ustawy represyjnej są na bieżąco załatwiane telefonicznie i mailowo.


W celu sprawnej realizacji bieżących spraw Stowarzyszenia, mimo utrzymującego się stanu epidemii,
przywrócone zostają dyżury w siedzibie Zarządu SKPP - w każdy wtorek tygodnia oraz doraźnie według potrzeb i pilności spraw oraz potrzeb członków Stowarzyszenia.


Styczniowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (styczeń 2018, nr 1) „Dylematów Policyjnych”. W taki oto sposób wraz z „Dylematami” weszliśmy w nowy rok. A nowy rok to i stare, i nowe problemy. Są więc teksty o nowym umundurowaniu, o nowej dyrektywie unijnej regulującej rynek płatności, o nowej ustawie dotyczącej zagrożeń przestępczością seksualną, o nowości – kamerach na mundurach. Stare to te, które nigdy nie znikną z pola widzenia.

Czytaj dalej

Przegląd prasy resortowej

„Stołeczny Magazyn Policyjny” grudzień  2017

W numerze pożyteczny materiał „Rzecz o HIV/AIDS – groźnym zjawisku zdrowotnym”. Z jednej strony – niby wszystko od dawna wiadomo, ale warto przypomnieć. Z drugiej jednak strony – dla policjantów właśnie pożyteczne, gdyż mowa o profilaktyce, o ryzyku zakażenia przy wykonywaniu obowiązków służbowych i o postępowaniu po zakażeniu.

Czytaj dalej

Przegląd prasy resortowej

„Stołeczny Magazyn Policyjny” listopad 2017

W numerze kolejne przybliżenie pracy wydziału Komendy Stołecznej Policji. Tym razem coś o logistycznej kuchni – o zamówieniach publicznych. Wszystkim policjantom powinno zależeć na tym, by służba ta funkcjonowała sprawnie i „bezszmerowo”, by nikt nie martwił się  o mundury, paliwo, uzbrojenie i wszystkie akcesoria niezbędne do istnienia formacji.

Czytaj dalej

Grudniowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer, „gwiazdkowo-noworoczny”, (grudzień 2017, nr 12) „Dylematów Policyjnych”. Warto zwrócić uwagę na fakt, że od jakiegoś czasu „dali głos” w „Dylematach” nasi koledzy z IPA prezentując swoje serwisy informacyjne. Wybieramy i polecamy szczególnie artykuł spośród materiałów dotyczących ruchu drogowego, ciekawy, bo interesująco opisujący sprawy widzenia i postrzegania u kierowcy.

Czytaj dalej

Listopadowy numer "Dylematów Policyjnych"

Nowy numer (listopad 2017, nr 11) „Dylematów Policyjnych”. Nie będziemy poszukiwali motywu przewodniego numeru, bo takim motywem jest różnorodność.

Czytaj dalej

Październikowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się październikowy numer (październik 2017, nr 10) „Dylematów Policyjnych”. Dużo wcześniej „Dylematy” poświęcone były głównie problemom ruchu drogowego. W podtytule obecnie zachowała się m.in. „droga”. Tym razem strona tytułowa i jedna cała wewnątrz numeru poświęcona jest przekleństwu porannej i popołudniowej komunikacji na wjeździe i wyjeździe z Wrocławia.

Czytaj dalej

Wrześniowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (wrzesień 2017, nr 9) „Dylematów Policyjnych”.  „Posiadać broń?” To pytanie ze strony tytułowej. Odpowiadamy: nie, nie daj Boże!

Czytaj dalej

Sierpniowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (sierpień 2017, nr 8) „Dylematów Policyjnych”. Sporo w nim porad, jeszcze sezonowych, letnich. Cykliści mogą poczytać na co mogą sobie pozwalać i do czego są zobowiązani w ruchu drogowym. Uwagę przykuwa duży i wyczerpujący tekst o wyświetlaczach czasu na skrzyżowaniach ze sygnalizacją świetlną („czasoumilaczach”).

Czytaj dalej

Przegląd prasy resortowej

„POLICJA 997” nr 7 (148) lipiec 2017

Zwracamy uwagę na zmiany. „Granatowa rewolucja” to nadtytuł propozycji przyszłego umundurowania. Prototyp munduru wyjściowego jest właśnie granatowy. Ma być dopiero testowany. Zacytujmy zakończenie artykułu: „Dobrze by było, gdyby wszystkie nowe mundury trafiły do Policji na jej 100-lecie. Czas pokaże.”

Czytaj dalej

Lipcowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (lipiec 2017, nr 7) „Dylematów Policyjnych” . „Bezpieczne wakacje” to lejtmotyw numeru. A więc – nad wodą, w wodzie i na drogach, choroby na zagranicznym wypoczynku, inwazja kleszczy, bezpieczeństwo rowerowe… Z przyjemnością czytamy wywiad z komendantem z Długołęki podinsp. Waldemarem Wruszczakiem.

Czytaj dalej

Podkategorie