W związku z zawieszeniem dyżurów i posiedzeń Zarządu w siedzibie SKPP oraz bieżącej działalności na czas stanu epidemii, wszelkie sprawy dotyczące członków Stowarzyszenia, a także osób objętych pomocą prawną w sprawach ustawy represyjnej są na bieżąco załatwiane telefonicznie i mailowo.


W celu sprawnej realizacji bieżących spraw Stowarzyszenia, mimo utrzymującego się stanu epidemii,
przywrócone zostają dyżury w siedzibie Zarządu SKPP - w każdy wtorek tygodnia oraz doraźnie według potrzeb i pilności spraw oraz potrzeb członków Stowarzyszenia.


Przegląd prasy resortowej

„Stołeczny Magazyn Policyjny” czerwiec 2018   

Entuzjastom wyposażania swego pojazdu w techniczne gadżety (aczkolwiek mogą być pożyteczne) przyda się niewątpliwie artykuł o zakazie używania coraz bardziej popularnych kamerek samochodowych w dużej części krajów europejskich.

Czytaj dalej

Czerwcowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (czerwiec 2018, nr 6) „Dylematów Policyjnych”. Numer przynosi aż całą stronę poświęconą Stowarzyszeniu Komendantów Policji Polskiej. Dlatego więc polecamy różności w całym numerze, ale skoncentrujemy się na tej właśnie stronie, na której znalazły się obszerne relacje.

Czytaj dalej

Przegląd prasy resortowej

„POLICJA 997” nr 5 (158) maj 2018

Ciekawy dla kryminalistyków, ale nie tylko, jest artykuł  „DNA z kości”. Jak tytuł wskazuje chodzi szczególnie o identyfikację śladów w sprawach, w których staje się bezradnie wobec ludzkich szczątków. Dział prawny przynosi tym razem opracowanie o „królowej dowodów” (słusznie w tytule ze znakiem zapytania), czyli o wyjaśnieniach podejrzanych i ocenie tych wyjaśnień.

Czytaj dalej

Majowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (maj 2018, nr 5) „Dylematów Policyjnych”. „RODO czyli bezpieczniej” – to strona tytułowa. Oby. Oby zalecenia unijne w zakresie ochrony danych osobowych nie przeradzały się chwilami w karykaturalne utrudnienia dla ludzi w ich codziennym funkcjonowaniu. W chwili obecnej brzmi to abstrakcyjnie, ale zawsze można sobie wyobrazić urzędniczą nadgorliwość. Interesująca jest informacja o przepisach o podjęciu postępowania przygotowawczego, szczególnie ważnych w przypadku spraw umorzonych z powodu niewykrycia sprawców najpoważniejszych przestępstw przeciwko zdrowiu i życiu. Unia Europejska doprowadza także do tego, że wszystkie nowe sprzedawane samochody muszą być wyposażone w system automatycznego wzywania pomocy w razie wypadku, co może zmniejszyć liczbę śmiertelnych ofiar. Wybraliśmy tylko niektóre tematy, reszta numeru do osobistego spenetrowania. Także felieton „do refleksji” – tym razem jeszcze jeden głos o zbrodni miłoszyckiej.

MB

DylematyPolicyjne.pl

Przegląd prasy resortowej

„Stołeczny Magazyn Policyjny” kwiecień 2018

Na okładce lico Janusza Chabiora! A to dlatego, że aktor, autor genialnej kreacji medyka sądowego w „Komisarzu Aleksie”, „daje” swoją twarz kampanii „Raz, dwa, trzy, zginiesz Ty!”, o której mowa wewnątrz numeru. Nasz przyjaciel Sławek Cisowski jest współautorem ciekawego i sporego opracowania o prawnych aspektach wykorzystywania dronów.

Czytaj dalej

Kwietniowy numer "Dylematów Policyjnych"

„Dylematy Policyjne” (nr 4, kwiecień 2018), a w nich  „Broń nie dla każdego” – i słusznie. To tytuł z okładki i z wnętrza numeru. Na szczęście są określone rygory, bo gdyby była dla każdego, to kochani rodacy, z pewnością ci swarliwi, chyba pozabijaliby się. Już wiosna, więc szukamy w numerze jej śladów. Trochę tego jest, choć na razie niedużo. Dużo za to rad samochodowo-drogowych, przydatnych w każdej porze roku, ale na wiosnę szczególnie, bo jednak jakby więcej się wtedy ruszamy. „Do refleksji” – felieton-donos, pod tytułem właśnie „Donosik”, o partaninie celników na granicy. Polecamy cały numer, interesującej lektury.

MB

DylematyPolicyjne.pl

Przegląd prasy resortowej

„POLICJA 997” nr 3 (156) marzec 2018

Interesujący jest artykuł o łowcach cieni – „Tropiciele”, czyli o powstałym w 2011 r. w CBŚ Wydziale Operacji Pościgowych, a także lista „najważniejszych ściganych i zatrzymanych w 2017 roku”. W dziale prawnym pożyteczny dla praktyków dochodzeniowych materiał o wznowieniu postępowania przygotowawczego.

Czytaj dalej

Marcowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się marcowy numer, także na stronie redakcji (marzec 2018, nr 3) „Dylematów Policyjnych”. Z prawdziwą przyjemnością witamy cz. I publikacji o początkach organizacji milicji na terenie pow. bolesławieckiego po zakończeniu wojny. Nie była to bowiem żadna – haniebnie nazywana i obrażająca tysiące uczciwych funkcjonariuszy – służba na rzecz totalitarnego państwa, a służba na rzecz Rzeczypospolitej wyzwolonej od hitlerowskich bandytów.

Czytaj dalej

Przegląd prasy resortowej

„POLICJA 997” nr 2 (155) luty 2018

W numerze bogaty materiał o cyberprzestępczości: o niebezpieczeństwach w sieci, o wirtualnej agresji, o znaczących postępowaniach prowadzonych przeciwko cyberprzestępcom. W dziale „Prawo” policyjnym praktykom dochodzeniowym polecić należy opracowanie „Postępowanie i czynności sprawdzające”. A „Policyjne kalendarium” przypomina nam o 90-leciu powołania w KGP laboratorium policyjnego, zajmującego się podstawowymi (także dzisiaj) badaniami kryminalistycznymi.

Czytaj dalej

Lutowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się lutowy numer (luty 2018, nr 2) „Dylematów Policyjnych”. „Człowiek nie jest na sprzedaż” – cieszy prezentowany na pierwszej stronie wybór I nagrody w konkursie plastycznym na plakat pod takim właśnie tytułem. To świetny, dający do myślenia projekt.

Czytaj dalej

Podkategorie