Lipcowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (lipiec 2016, nr 7) „Dylematów Policyjnych”. Pełnia lata, urlopy, wakacje, wyjazdy, więc sporo tematów takich właśnie, sezonowych – porady dla podróżników, urlopowiczów, plażowiczów.

Czytaj dalej

Przegląd prasy resortowej

„POLICJA 997” nr 6 (135) czerwiec 2016 r.

Numer otwiera rozmowa z nowym komendantem głównym Policji. Można jedynie życzyć nowemu szefowi policjantów powodzenia i realizacji zamierzeń modernizujących naszą formację. Jeśli w numerze mowa o zmianach w służbie dzielnicowego, to nieśmiało przypominamy, że mówi się o tym już dziesiątki lat.

Czytaj dalej

Czerwcowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (czerwiec 2016, nr 6) „Dylematów Policyjnych”. Lato! – więc przychodzi noc czerwcowa, jak trawestując wiersz Leśmiana napisała Wanda Ziembicka. „PARKOWANIE Zmora Wrocławia” to tytuł wiodący z pierwszej strony numeru, ale wewnątrz sporo tematów już wakacyjnych oraz tradycyjnie także drogowych.

Czytaj dalej

Przegląd prasy resortowej z kwietnia i maja 2016

Odłożyła się spora porcja prasy resortowej. Ponieważ aktualności mają to do siebie, że się szybko dezaktualizują, więc skoncentrujmy się publikacjach problemowych.

Czytaj dalej

Majowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (maj 2016) „Dylematów Policyjnych”. Nr 200! – tak, tak – dwusetny! Gratulujemy Redakcji i Wydawcy i życzymy interesujących tekstów, wiernych i zainteresowanych czytelników oraz doczekania się następnych okrągłych jubileuszy! Ale gratulujemy także strukturom Policji oraz środowisku policyjnemu takiego sojusznika, przyjaciela i partnera, jakim są właśnie „Dylematy”.

Czytaj dalej

Kwietniowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (kwiecień 2016, nr 4) „Dylematów Policyjnych”. Wszystkiego po trochu, czyli: trochę o agresji i terroryzmie, trochę o zdrowiu, trochę o bezpieczeństwie drogowym (wiosna, lato - chłopcy-radarowcy mają robotę, bo ruszyli jednośladowcy!), trochę o Wrocławiu (idiotyczna przebudowa przejścia podziemnego – pomnik prezydenta?), dużo innych różności.

Czytaj dalej

Nowe numery „POLICJI 997” i „Stołecznego Magazynu Policyjnego”

„POLICJA 997” nr 3 (132) marzec 2016 r.

Zwraca uwagę rozmowa z obecną szefową Centralnego Biura Śledczego pod znamiennym tytułem „Powrót do dawnej świetności”. Dziwne, bo to znaczy, że wcześniej były „najlepsze lata funkcjonowania”, a po drodze coś zawalono. Więc – oby tak się stało jak w tytule. Zresztą CBŚ jest jeszcze w kilku miejscach w numerze, także jako dysponent georadaru, a nawet we fragmencie powieści kryminalnej.

Czytaj dalej

Marcowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (marzec 2016, nr 3) „Dylematów Policyjnych”. Mieszkający we Wrocławiu czytelnicy „Dylematów” mogą powiedzieć „brawo!” – także ich pismo włącza się w nurt opinii o sobiepańskiej polityce magistratu. Tam „wiedzą lepiej” i fundują ludziom nietrafione inwestycje.

Czytaj dalej

Coroczne spotkanie redakcyjne "Dylematów Policyjnych"

W dniu 25 lutego br. w gościnie u Spółki CREATOR we Wrocławiu odbyło się tradycyjne już doroczne spotkanie redakcji „Dylematów Policyjnych” i redakcyjnych organów z przedstawicielami firm i instytucji wspierających redakcję w akcjach mających na celu podnoszenie poziomu bezpieczeństwa lokalnych społeczności i poczucia obywatelskiego bezpieczeństwa.

Czytaj dalej

Lutowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (luty 2016, nr 2) „Dylematów Policyjnych”. Całość numeru interesująca, więc zarekomendujemy jak w lotto, tzn. na chybił-trafił. Dobrych rad nigdy nie jest za dużo, więc może życiowe – „jak bezpiecznie robić zakupy w sieci”.

Czytaj dalej