Październikowy numer "Dylematów Policyjnych"

Dylematy Policyjne

Ukazał się nowy numer (październik 2014, nr 10/2014) „Dylematów Policyjnych”. Są w zawartości numeru – obok wielu innych – tematy wrocławskie: miejscowy rasizm, nowy szpital wojewódzki, parking przy Hali Stulecia (chociaż przydałoby się też co nieco o skandalicznej umowie na jego budowę!), jest comiesięczna kronika działalności SKPP i felieton „do refleksji”, tym razem o łacinie, ale nie o tej rodem z rzymskiego imperium.

Czytaj dalej

Wrześniowy numer "Dylematów Policyjnych"

Dylematy Policyjne

Ukazał się nowy numer (wrzesień 2014, nr 9) „Dylematów Policyjnych”. Koniec wakacyjno-szkolnej laby, więc sporo w nim informacji i porad dotyczących dzieci pod względem zapewnienia im bezpieczeństwa i to w różnych aspektach.

Czytaj dalej

Sierpniowy numer "Dylematów Policyjnych"

Dylematy Policyjne

Ukazał się nowy numer (sierpień 2014, nr 8) „Dylematów Policyjnych”. Tym razem obszerne informacje o dolnośląskim Święcie Policji. Dużo wskazówek i porad – każdemu według potrzeb i upodobań!

Czytaj dalej

Lipcowy numer "Dylematów Policyjnych"

Dylematy Policyjne

Ukazał się nowy numer (lipiec 2014, nr 7 ) ”Dylematów Policyjnych”. Lato, lato…, ostrożnie na słońcu!, sezon ogórkowy (chociaż nie w policji), w „Dylematach” większość publikacji, jak to lato bezpiecznie i rozsądnie spędzić.

Czytaj dalej

Czerwcowy numer "Dylematów"

Dylematy Policyjne

Ukazał się nowy numer (czerwiec 2014, nr 6) „Dylematów Policyjnych”. Właśnie trwa lato, słońce, mundial, zasłużona laba w urlopy i weekendy, więc sporo tematów związanych z sezonem letnim, wręcz wczasowych, wypoczynkowych, wakacyjnych.

Czytaj dalej

Majowy numer "Dylematów"

Dylematy Policyjne

Ukazał się nowy numer (maj 2014, nr 5) „Dylematów Policyjnych”. Polecamy całokształt, tzn. informacje, porady, wśród informacji – z działalności SKPP, a tam komunikat o walnym zebraniu sprawozdawczo-wyborczym, także felieton o powołaniu, etosie i honorze. Ale jest jeszcze coś oryginalnego.

Czytaj dalej

Kwietniowy numer "Dylematów"

Dylematy Policyjne

Ukazał się nowy numer (kwiecień 2014, nr 4) "Dylematów Policyjnych". Od razu na str. 2 "Od maja taniej chorują w mundurówce", czyli kolejny (który to już?) przykład majstrowania w tzw. przywilejach służb mundurowych, bo to przywileje w rodzaju "pożal się Boże" w zetknięciu ze skalą wiecznej dyspozycyjności w służbach, stresami i napięciami, stopniem zagrożenia zdrowia, a nawet czasem życia.

Czytaj dalej

Spotkanie zorganizowane przez redakcję "Dylematów Policyjnych" 10 lutego 2014

Spotkanie redakcyjneW dniu 10 lutego br. w Domu Klubowym KWP we Wrocławiu odbyło się spotkanie organizowane przez redakcję „Dylematów Policyjnych” poświęcone problemom w kształtowaniu postaw obywatelskich mieszkańców lokalnych społeczności i włączeniu ich w procesy budowy poczucia bezpieczeństwa w miejscach zamieszkania.

Czytaj dalej

Marcowy numer "Dylematów"

Dylematy Policyjne

Ukazał się nowy numer (marzec 2014, nr 3) „Dylematów Policyjnych”. Oszustwa „na Włocha”, rodzicielskie uprowadzenia, „chrzczenie” paliw, prawo jazdy albo płacenie alimentów – to tematy anonsowane na stronie tytułowej, ich rozwinięcie oraz inne sprawy i problemy wewnątrz numeru.

Czytaj dalej

Lutowy numer "Dylematów"

Dylematy Policyjne

Kolejny numer (luty 2014, nr 2) „Dylematów Policyjnych”. Sporo praktycznych informacji, także wyjaśniających różne kwestie prawne. Można zwrócić szczególną uwagę na „prawa autorskie w Internecie” oraz na „nadzór prewencyjny – nowe zadania dla Policji”.

Czytaj dalej