W związku z zawieszeniem dyżurów i posiedzeń Zarządu w siedzibie SKPP oraz bieżącej działalności na czas stanu epidemii, wszelkie sprawy dotyczące członków Stowarzyszenia, a także osób objętych pomocą prawną w sprawach ustawy represyjnej są na bieżąco załatwiane telefonicznie i mailowo.


W celu sprawnej realizacji bieżących spraw Stowarzyszenia, mimo utrzymującego się stanu epidemii,
przywrócone zostają dyżury w siedzibie Zarządu SKPP - w każdy wtorek tygodnia oraz doraźnie według potrzeb i pilności spraw oraz potrzeb członków Stowarzyszenia.


Nowe numery „POLICJI 997” i „Stołecznego Magazynu Policyjnego”

W numerze 11 miesięcznika "POLICJA 997", polecam w szczególności Państwa uwadze artykuł z cyklu "Kobiety w Policji" pt. "Moja praca-moja pasja", w którym możemy poznać drogę do policyjnego munduru st. sierż. Katarzyny Nykiel z WRD KSP.

Czytaj dalej

Listopadowy numer "Dylematów Policyjnych"

Dylematy Policyjne

Ukazał się nowy numer (listopad 2015, nr 11) „Dylematów Policyjnych”. O taksiarzach, agresji na drogach, gimnazjalistach w areszcie (na szczęście tylko z wizytą), Dianie, co powróciła… Stop! – dalej każdy sam może sobie wertować i czytać.

Czytaj dalej

Październikowy numer "Dylematów Policyjnych"

Dylematy Policyjne

Ukazał się nowy numer (październik 2015, nr 10) ”Dylematów Policyjnych”. Wśród tematów „samochodowych” wiodący – o zakorkowanym mieście. Wrocław ma podobno w tej dziedzinie wicemistrzostwo Europy. Brawo! – może tak np. piłkarze poszliby co najmniej w te ślady.

Czytaj dalej

Co nowego w periodykach policyjnych?

997_SMPW numerze 9 z września 2015 r. miesięcznika „POLICJA 997” ciekawe strony poświęcone pirotechnice policyjnej, także o dopalaczach oraz – uwaga! – o przedwojennej narkomanii.

Czytaj dalej

Wrześniowy numer "Dylematów Policyjnych"

Dylematy Policyjne

Ukazał się nowy numer (wrzesień 2015, nr 9) „Dylematów Policyjnych”. Koniec większości urlopów! Dla rodziców z potomstwem w wieku szkolnym wszystko wraca do normy! Stąd lejtmotyw numeru – bezpieczna droga do szkoły.

Czytaj dalej

Sierpniowy numer "Dylematów Policyjnych"

Dylematy Policyjne

Ukazał się nowy numer (sierpień 2015) „Dylematów Policyjnych”. Jeszcze sporo o lecie i wakacjach oraz poradach z tego tytułu, ale są także zwiastuny końca tej laby, bo np. o powrotach z wakacji.

Czytaj dalej

Nowe numery „POLICJI 997” i „Stołecznego Magazynu Policyjnego”

997_SMPUkazały się kolejne numery „POLICJI 997” (nr 8 125, sierpień 2015) i „Stołecznego Magazynu Policyjnego” (sierpień 2015). W obu bogate materiały o obchodach tegorocznego Święta Policji, a w tym pierwszym cały serwis o obchodach ogólnopolskich.

Czytaj dalej

Co nowego w lipcowych periodykach policyjnych?

997_SMPOczywiście sporo informacji bieżących o działalności Policji, ogólnopolskich i lokalnych, które jednak trudno relacjonować, bo za chwilę i tak się zdezaktualizują. Skoncentrujmy się więc na publikacjach o charakterze poznawczym.

Czytaj dalej

Lipcowy numer "Dylematów Policyjnych"

Dylematy Policyjne

Ukazał się nowy numer (lipiec 2015, nr 7) „Dylematów Policyjnych”. Tematem dominującym jest niespodziewana, bo tragiczna śmierć długoletniego sekretarza, spiritus movens redakcji, redaktora Wiktora Zielonego. To ogromna strata także dla wrocławskiego środowiska dziennikarskiego. Zmarłemu poświęcone są dwa serdeczne wspomnienia.

Czytaj dalej

Majowe i czerwcowe "Dylematy Policyjne"

Dylematy Policyjne

Ukazały się numery „Dylematów Policyjnych”: 5 (maj 2015) i 6 (czerwiec 2015). W tym pierwszym odpowiedni tytuł na okładce i Iustitia, rzymska personifikacja sprawiedliwości z gmachu wrocławskich sądów, anonsują artykuł wewnątrz o „nowej filozofii karania”. Czy będzie skuteczna? Pożyjemy, zobaczymy, oby. Poza tym różnorodność tematów, policzyliśmy: 33 artykuły i 2 kolumny tematyczne.

Czytaj dalej