Co nowego w periodykach policyjnych?

997_SMPW numerze 9 z września 2015 r. miesięcznika „POLICJA 997” ciekawe strony poświęcone pirotechnice policyjnej, także o dopalaczach oraz – uwaga! – o przedwojennej narkomanii.

Czytaj dalej

Wrześniowy numer "Dylematów Policyjnych"

Dylematy Policyjne

Ukazał się nowy numer (wrzesień 2015, nr 9) „Dylematów Policyjnych”. Koniec większości urlopów! Dla rodziców z potomstwem w wieku szkolnym wszystko wraca do normy! Stąd lejtmotyw numeru – bezpieczna droga do szkoły.

Czytaj dalej

Sierpniowy numer "Dylematów Policyjnych"

Dylematy Policyjne

Ukazał się nowy numer (sierpień 2015) „Dylematów Policyjnych”. Jeszcze sporo o lecie i wakacjach oraz poradach z tego tytułu, ale są także zwiastuny końca tej laby, bo np. o powrotach z wakacji.

Czytaj dalej

Nowe numery „POLICJI 997” i „Stołecznego Magazynu Policyjnego”

997_SMPUkazały się kolejne numery „POLICJI 997” (nr 8 125, sierpień 2015) i „Stołecznego Magazynu Policyjnego” (sierpień 2015). W obu bogate materiały o obchodach tegorocznego Święta Policji, a w tym pierwszym cały serwis o obchodach ogólnopolskich.

Czytaj dalej

Co nowego w lipcowych periodykach policyjnych?

997_SMPOczywiście sporo informacji bieżących o działalności Policji, ogólnopolskich i lokalnych, które jednak trudno relacjonować, bo za chwilę i tak się zdezaktualizują. Skoncentrujmy się więc na publikacjach o charakterze poznawczym.

Czytaj dalej

Lipcowy numer "Dylematów Policyjnych"

Dylematy Policyjne

Ukazał się nowy numer (lipiec 2015, nr 7) „Dylematów Policyjnych”. Tematem dominującym jest niespodziewana, bo tragiczna śmierć długoletniego sekretarza, spiritus movens redakcji, redaktora Wiktora Zielonego. To ogromna strata także dla wrocławskiego środowiska dziennikarskiego. Zmarłemu poświęcone są dwa serdeczne wspomnienia.

Czytaj dalej

Majowe i czerwcowe "Dylematy Policyjne"

Dylematy Policyjne

Ukazały się numery „Dylematów Policyjnych”: 5 (maj 2015) i 6 (czerwiec 2015). W tym pierwszym odpowiedni tytuł na okładce i Iustitia, rzymska personifikacja sprawiedliwości z gmachu wrocławskich sądów, anonsują artykuł wewnątrz o „nowej filozofii karania”. Czy będzie skuteczna? Pożyjemy, zobaczymy, oby. Poza tym różnorodność tematów, policzyliśmy: 33 artykuły i 2 kolumny tematyczne.

Czytaj dalej

"Stołeczny Magazyn Policyjny"

Policjanci ze stołecznego garnizonu mają swój periodyk: Stołeczny Magazyn Policyjny, wydawany w nakładzie 1500 egz., w poręcznym formacie, w starannej szacie, na błyszczącym papierze. W kwietniowym numerze, oprócz ogłoszenia o konkursie literackim SKPP i „Dylematów Policyjnych”, ma miejsce także prezentacja Stowarzyszenia wraz z wizytówką Zarządu i warszawskiego Oddziału. Czas więc na „rewanż” i parę słów o stołecznym piśmie.

Czytaj dalej

Kwietniowy numer "Dylematów Policyjnych"

Dylematy Policyjne

Ukazał się nowy numer (kwiecień 2015, nr 4) „Dylematów Policyjnych”. Powiedzenie „od deski do deski” pochodzi co prawda z odległych czasów księgarstwa, a właściwie introligatorstwa, ale zastosujmy je do „Dylematów”.

Czytaj dalej

Marcowy numer "Dylematów Policyjnych"

Dylematy Policyjne

Marcowy numer „Dylematów Policyjnych” (marzec 2015, nr 3).
Mozaika tematów – polecamy! Zwracamy szczególnie uwagę na tekst „Hazard w Internecie” anonsowany na okładce.

Czytaj dalej