Styczniowe e-wydanie "Dylematów Policyjnych" już do pobrania

Informujemy, że styczniowe wydanie elektronicznej wersji Dylematów Policyjnych jest już dostępne w dziale "Prasa resortowa". Polecamy.

Grudniowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (grudzień 2019, nr 12) „Dylematów Policyjnych”. Oczywiście polecamy, ale chcemy zwrócić uwagę na inne aspekty. To ostatni numer w roku, w roku dwudziestym pierwszym (oczko!) wydawania miesięcznika. To wyjątkowy, naprawdę unikalny w Polsce periodyk, opierający się o niezwykle aktywną współpracę z policją, co wychodzi na dobre i czytelnikom, i policjantom. Pismo życzliwe naszej służbie, podchodzące do niej ze zrozumieniem, wypełniające jakąś lukę z braku wystarczającej obecności głosu policjantów w życiu publicznym. Państwu redagującym miesięcznik życzymy wielu lat twórczej pracy na rzecz naszych wspólnych dóbr – ludzkiego bezpieczeństwa i adekwatnego do jego zapewnienia funkcjonowania sił porządku. Na koniec zostawiamy czytającym 4 minuty i 33 sekundy – co to oznacza: do refleksji w numerze.

MB

DylematyPolicyjne.pl

Przegląd prasy resortowej

„POLICJA 997” nr 12 (177), grudzień 2019

W numerze mamy ciekawostkę techniczną – artykuł z zakresu ścigania cyberprzestępczości. Chodzi o odczyt danych z urządzeń mobilnych, a w szczególności takich jak np. telefon komórkowy – wykonanie tzw. chip-off, tzn. odseparowanie kości pamięci (zawierającej dane) od płyty głównej. W dziale prawnym druga część czyli ciąg dalszy omówienia art. 39 (konkretnie ust. 2) ustawy o Policji, o zawieszeniu w czynnościach służbowych. Z kolei ciekawostka historyczna z „Policyjnego kalendarium”. 90 lat temu komendant główny Policji Państwowej podpisał okólnik dotyczący obsady stanowisk komendantów posterunków. Polecił wówczas „starannie dobierać na te stanowiska ludzi rutynowanych, energicznych i sprężystych”. Racja, dyrektywa powinna być ciągle powtarzana, także współcześnie.

„Stołeczny Magazyn Policyjny” grudzień 2019

Nie sądzimy, żeby szanowni czytelnicy (a szczególnie kierowcy) stołecznego periodyku byli – mówiąc kolokwialnie – niekumaci. Na wszelki jednak wypadek polecamy w tym numerze rysunki ilustrujące jak tworzyć korytarz życia i jak stosować jazdę na suwak, co obowiązuje już od 6 grudnia 2019 r. Dla zainteresowanych oczywiście poza tym miesięczny przegląd pracy warszawskiego garnizonu.

opr. MB

"Stołeczny Magazyn Policyjny"

"Policja 997"

Grudniowe e-wydanie "Dylematów Policyjnych" już do pobrania

Informujemy, że grudniowe wydanie elektronicznej wersji Dylematów Policyjnych jest już dostępne w dziale "Prasa resortowa". Polecamy.

Listopadowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (listopad 2019, nr 11) „Dylematów Policyjnych”. „O buspasach i szczęśliwym mieście”, „Wyposażenie funkcjonariuszy policji”, „Dziadek przed komputerem”, „Odcinkowy pomiar prędkości”, „Jazda po zmroku” – to przegląd problemów numeru i zarazem tytułów ze strony tytułowej, których rozwinięcie można znaleźć wertując „Dylematy”.

Czytaj dalej

Listopadowe e-wydanie "Dylematów Policyjnych" już do pobrania

Informujemy, że listopadowe wydanie elektronicznej wersji Dylematów Policyjnych jest już dostępne w dziale "Prasa resortowa". Polecamy szczególnie stronę 10.

Październikowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (październik 2019, nr 10) „Dylematów Policyjnych”. Zacznijmy od strony tytułowej – przyciąga wzrok pięknie odczyszczony kompleks gmachów wrocławskich sądów. Od niedawna wzbudzają zainteresowanie ciekawe opracowania dotyczące historii dolnośląskiej medycyny, tym razem pierwszy odcinek o stu latach chirurgii we Wrocławiu.

Czytaj dalej

Październikowe e-wydanie "Dylematów Policyjnych" już do pobrania

Informujemy, że październikowe wydanie elektronicznej wersji Dylematów Policyjnych jest już dostępne w dziale "Prasa resortowa". Polecamy szczególnie stronę 11.

Wrześniowy numer "Dylematów Policyjnych"

Wrześniowy numer (wrzesień 2019, nr 9) „Dylematów Policyjnych”. Numer ciekawy, bo i o historii światowej chirurgii, i o placu Społecznym, i jeszcze trochę lata, i tematy prawne i policyjne. Ale przede wszystkim polecamy nieduży artykuł Waldemara Antkowiaka „Jak zlikwidować kolej?”

Czytaj dalej

Przegląd prasy resortowej

„POLICJA 997”, nr 7 lipiec 2019 – nr 8 sierpień 2019

Numer lipcowy zawiera interesujące opracowanie „Policja i skarby narodowe”, o policyjnych działaniach w ochronie i odzyskiwaniu dóbr kultury, które świadczą o naszej narodowej tożsamości. Natomiast w dziale prawnym znajdujemy omówienie art. 38 ust. 4 ustawy o Policji, to znaczy kwestii zwolnienia ze służby w związku z przeniesieniem na niższe stanowisko służbowe.

Numer sierpniowy w całości poświęcony jest obchodom na terenie całego kraju 100-lecia powołania Policji Państwowej.

„Stołeczny Magazyn Policyjny”, lipiec-sierpień-wrzesień 2019

W lipcowym numerze zwracamy uwagę na publikację o Wydziale Psychologii w Komendzie Stołecznej Policji. Może taka opieka i pomoc psychologiczna przydałaby się szerzej i na co dzień niektórym podwładnym fikającym szefom, ale i niektórym szefom, którym ciążą gwiazdki.

Czytaj dalej