Odszedł insp. Tadeusz Kruczyński

Z przykrością zawiadamiamy, że zmarł nasz Kolega i Przyjaciel, członek Stowarzyszenia insp. Tadeusz Kruczyński, policjant pionu służby kryminalnej w Wałbrzych i we Wrocławiu, Komendant Wojewódzki Policji w Legnicy w latach 1991–2000, a wcześniej m.in. komendant w Komendzie Miejskiej w Lubinie i Legnicy.

Społecznik, organizator i inicjator wyszkolenia sportowego i czynnego uprawiania sportu wśród policjantów, były pilot szybowcowy i skoczek spadochronowy.
W dowód uznania za osiągnięcia w okresie służby, wielokrotnie wyróżniany i nagradzanymi różnymi tytułami i odznaczeniami za zasługi.  Między innymi dwukrotnie odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.
Za ofiarną służbę, inicjatywy i podejmowane działania, które przyczyniły się do rozwoju Policji oraz za zasługi w realizacji jej ustawowych zadań, uhonorowany w 2014 roku nadaniem Złotego Medalu Za Zasługi dla Policji.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek 15 listopada 2019 r. o godz. 12:00 w Lubinie.

Cześć Jego Pamięci!

Zarząd SKPP

Tadeusz Kruczyński w Encyklopedii Policji

Pożegnanie mł. insp. Roberta Makowskiego

27 czerwca 2018 r. w Wołominie w asyście policyjnej pożegnano naszego Kolegę mł. insp. Roberta Makowskiego byłego Komendanta Powiatowego Policji w Wołominie, a ostatnio zastępcę burmistrza w Wołominie.

W uroczystościach pogrzebowych z policyjnym ceremoniałem udział wzięli Zastępca Komendanta Stołecznego Policji, Komendant Powiatowy Policji w Wołominie podinsp. Marek Ujazda oraz kadra kierownicza, policjanci w służbie czynnej i w stanie spoczynku, pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, przedstawiciele kierownictwa Komedy Stołecznej i warszawskich komend rejonowych, koledzy i przyjaciele z innych jednostek oraz ze Stowarzyszenia Komendantów Policji Polskiej.

Obecni byli przedstawiciele władz samorządowych Wołomina, powiatu, gmin oraz organizacji społecznych. W ciepłych słowach Zmarłego pożegnała burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan. W imieniu Stowarzyszenia Komendantów Policji Polskiej wieńce złożyły delegacje Zarządu stowarzyszenia oraz warszawskiego oddziału SKPP w składzie insp. Andrzej Kląskała, mł. insp. Leszek Kulik, insp. Jan Strzeliński, mł. insp. Stefan Dziewulski, nadkom. Marek Kujawa i mł. insp. Sławomir Ołdakowski.

Artykuł w Stołecznym Magazynie Policyjnym, nr 7/2018

Pożegnanie mł. insp. Pawła Górzyńskiego

14 czerwca 2017r. w Bolesławcu w asyście policyjnej pożegnano mł. insp. Pawła Górzyńskiego byłego I Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Bolesławcu.
W uroczystościach pogrzebowych udział wzięli policjanci w służbie czynnej i w stanie spoczynku oraz pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu, emerytowani funkcjonariusze z KPP w Lubaniu, koledzy i przyjaciele z innych jednostek oraz ze 
Stowarzyszenia Komendantów Policji Polskiej w tym wieloletni przełożony i przyjaciel mł. insp. Pawła Górzyńskiego, były Komendant Powiatowy Policji w Bolesławcu insp. Adam Różycki.

Czytaj dalej

mł. insp. Paweł Górzyński

Z przykrością i żalem zawiadamiamy, że po długiej walce z chorobą zmarł nasz kolega i przyjaciel, członek Stowarzyszenia mł. insp. Paweł Górzyński, wieloletni I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Bolesławcu (1991-2007), a wcześniej Naczelnika Sekcji PG KPP w Lubaniu. Ławnik w Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze w kadencji 2012-2015 z rekomendacji SKPP.
Uroczystości pogrzebowe zgodnie z ceremoniałem policyjnym odbędą się w środę 14 czerwca 2017 r. o godz. 12:00 w Bolesławcu.

Cześć Jego Pamięci!

ZARZĄD SKPP

podinsp. Adolf Kluz

Adolf KluzW dniu 13 maja br. na cmentarzu komunalnym na Kiełczowie we Wrocławiu odbył się pogrzeb byłego Komendanta Powiatowego Policji w Miliczu, podinsp. Adolfa Kluza. Stowarzyszenie Komendantów Policji Polskiej, którego Zmarły był członkiem, reprezentowała delegacja w składzie: mł.insp. Zdzisław Kozłowski, mł. insp. Zbigniew Raszewski, mł.insp. Henryk Wójcik oraz mł.insp. Bogdan Wruszczak. Reprezentanci Stowarzyszenia, wspólnie z innymi delegacjami m.in. z podinsp. Wiesławem Szymczakiem z Koła Łowieckiego „GWARDIA”, uczcili pamięć o Zmarłym i złożyli wieńce na jego grobie.

insp. Jan Stanisławski

W dniu 11.07.2014 r. na cmentarzu w Legnicy odbył się pogrzeb inspektora Jana Stanisławskiego, Komendanta Miejskiego Policji w Legnicy w latach 1999-2003, odznaczonego Brązowym Krzyżem Zasługi.
Pogrzeb zgodnie z ceremoniałem policyjnym odbył się w asyście kompani honorowej oraz orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.
Cześć Jego pamięci.

mł. insp. Janusz Dutkiewicz

Janusz DutkiewiczW dniu 23 marca 2013 r. na Cmentarzu Grabiszyńskim we Wrocławiu, zgodnie z ceremoniałem policyjnym, odbył się pogrzeb nagle zmarłego w wieku 62 lat członka Stowarzyszenia Komendantów Policji Polskiej, młodszego inspektora Janusza Dutkiewicza, byłego kierownika sekcji ds. zabójstw w Wydziale Kryminalnym KWMO, naczelnika Wydziału Informatyki KWP i dowódcy Oddziału Prewencji KWP we Wrocławiu.

Czytaj więcej...

insp. Leszek Dłużyk

Leszek DłużykW dniu 10 marca 2011 r. w Bolesławcu pożegnany został insp. Leszek Dłużyk, który w wieku 49 lat zmarł po ciężkiej chorobie. Z uwagi na stan zdrowia w sierpniu poprzedniego roku insp. Leszek Dłużyk, Komendant Powiatowy Policji w Lwówku Śl. odszedł ze służby w Policji na rentę zdrowotną.

Czytaj więcej...

asp. sztab. Wiesław Półtorzycki

W dniu 29 maja 2012 r. na cmentarzu w Siechnicach odbył się pogrzeb zmarłego w wieku 62 lat w dniu 25 maja asp. sztab. Wiesława Półtorzyckiego, wieloletniego policjanta Wydziału Kryminalnego KWP we Wrocławiu i Centralnego Biura Śledczego.

Czytaj więcej...