Przegląd prasy resortowej

„Stołeczny Magazyn Policyjny” listopad 2017

W numerze kolejne przybliżenie pracy wydziału Komendy Stołecznej Policji. Tym razem coś o logistycznej kuchni – o zamówieniach publicznych. Wszystkim policjantom powinno zależeć na tym, by służba ta funkcjonowała sprawnie i „bezszmerowo”, by nikt nie martwił się  o mundury, paliwo, uzbrojenie i wszystkie akcesoria niezbędne do istnienia formacji.

Warto też poczytać o nowych (które to już?) niebezpieczeństwach pojawiających się w internecie w mediach społecznościowych. Niebezpieczeństwach szczególnie dla młodzieży, podatnej na takie idiotyzmy jak tzw. challengeʹe, polegające na wykonywaniu zadań zagrażających często zdrowiu i życiu.

„IPA” Nr 68 Październik 2017 

Numer poświęcony jest specjalnej jubileuszowej okazji – 25-leciu IPA Polska. Wart jest zwrócenia uwagi ze względu na zawartość: kalendaria i publikacje o historii IPA oraz przegląd wszystkich polskich grup wojewódzkich. W polskiej historii Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji chlubną rolę odegrała Jelenia Góra, której policjantów po ustrojowej transformacji przytuliła początkowo Sekcja Duńska IPA. Nasi stowarzyszeniowi koledzy pełnili też i pełnią obecnie najwyższe funkcje w Sekcji Polskiej IPA. Gratulujemy Jubileuszu!

opr. MB


"Policja 997"

"Stołeczny Magazyn Policyjny"