W związku z zawieszeniem dyżurów i posiedzeń Zarządu w siedzibie SKPP oraz bieżącej działalności na czas stanu epidemii, wszelkie sprawy dotyczące członków Stowarzyszenia, a także osób objętych pomocą prawną w sprawach ustawy represyjnej są na bieżąco załatwiane telefonicznie i mailowo.


W celu sprawnej realizacji bieżących spraw Stowarzyszenia, mimo utrzymującego się stanu epidemii,
przywrócone zostają dyżury w siedzibie Zarządu SKPP - w każdy wtorek tygodnia oraz doraźnie według potrzeb i pilności spraw oraz potrzeb członków Stowarzyszenia.


Dolnośląscy policjanci wicemistrzami Polski na IX Halowych Mistrzostwach Polski MSW w Piłce Nożnej

W dniach 29 listopada – 1 grudnia 2012 r. w Mielnie (woj. zachodniopomorskie), pod patronatem Komendanta Głównego Policji, odbyły się IX Halowe Mistrzostwa Polski MSW w Piłce Nożnej. Wśród 21 zespołów z całej Polski KWP Wrocław reprezentowała drużyna złożona z policjantów z Wrocławia, Oleśnicy, Polkowic i Lubania.

Kierownikiem drużyny był aktywny policyjny działacz sportowy, insp. Michał Howorski ze Stowarzyszenia Komendantów Policji Polskiej.

Dolnośląscy policjanci po wygraniu rywalizacji grupowej, w której pokonali m.in. obrońcę tytułu zespół CBŚ Gorzów, dotarli do finału zawodów. W meczu finałowym z KWP Kraków, po remisie 1:1 i nierozstrzygniętej dogrywce, ulegli w rzutach karnych 2:3 zdobywając tytuł wicemistrza Polski i puchar Komendanta Głównego Policji. Trzecie miejsce na „pudle” zdobyła drużyna KWP Olsztyn, pokonana wcześniej przez KWP Wrocław w półfinale. Królem strzelców turnieju (12 bramek) został wrocławianin st. sierż. Bartosz Wieczorek z KP Wrocław-Osiedle. Zwycięskie drużyny otrzymały upominki w postaci sprzętu sportowego, natomiast wyróżnieni zawodnicy – puchary, pamiątkowe dyplomy i inne upominki.

Niewątpliwie Dolnoślązacy kontynuują dobrą sportową passę po udanym starcie w holenderskim Eibergen w Halowych Mistrzostwach Świata Policji w Piłce Nożnej.

Można więc powiedzieć – tylko tak dalej, a doczekamy się mistrzostwa. Co więcej – można także spodziewać się tego, że sportowe pasje obejmą większe rzesze policjantów.

Stowarzyszenie Komendantów Policji Polskiej planuje utworzenie wielodyscyplinarnej sekcji sportowej, a w jej ramach różne możliwości rekreacyjnego uprawiania przez czynną i byłą kadrę policji wybranych dyscyplin i doskonalenia umiejętności sportowych. Wśród członków Stowarzyszenia oraz oficerów niezrzeszonej kadry są nie tylko piłkarze, ale również uprawiający sporty strzeleckie, spadochroniarstwo czy dyscypliny wodniackie. Zarząd SKPP liczy, że działanie podejmowane w ramach nowej sekcji będą atrakcyjną platformą pozasłużbowej integracji kadry z różnych jednostek Policji i jednocześnie formą czynnej rekreacji, także dla ich rodzin.

 

Stoją od lewej : asp. szt. Roman Wieczorek, asp. Franciszek Kras, st. sierż. Bartosz Wieczorek, sierż. Sebastian Mieszała, Robert Rosiński, asp. Wojciech Chynek, insp. Michał Howorski
Dolny rząd: asp. Dawid Boewerdt, mł. asp. Łukasz Leśniak, sierż. szt. Mirosław Kunz, sierż. szt. Krzysztof Trojanowski, asp. Jacek Niżyński