W związku z zawieszeniem dyżurów i posiedzeń Zarządu w siedzibie SKPP oraz bieżącej działalności na czas stanu epidemii, wszelkie sprawy dotyczące członków Stowarzyszenia, a także osób objętych pomocą prawną w sprawach ustawy represyjnej są na bieżąco załatwiane telefonicznie i mailowo.


W celu sprawnej realizacji bieżących spraw Stowarzyszenia, mimo utrzymującego się stanu epidemii,
przywrócone zostają dyżury w siedzibie Zarządu SKPP - w każdy wtorek tygodnia oraz doraźnie według potrzeb i pilności spraw oraz potrzeb członków Stowarzyszenia.


Kolejny pilny apel o krew!!!

Krew jest lekiem bezcennym, niezastąpionym i nie zmieni tego żadna pandemia. Szpitale ponownie ruszyły z planowanymi operacjami i zauważamy zdecydowanie większe zapotrzebowanie na krew i jej składniki. Niestety ostatnio bardzo mało osób zgłasza się do oddawania krwi, dlatego gorąco apelujemy do wszystkich zdrowych osób o zaplanowanie wizyty w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKIK), na akcjach wyjazdowych czy w oddziałach terenowych. Jednocześnie przypominamy, że w trosce o jak największe bezpieczeństwo dawców istnieje możliwość telefonicznej rejestracji – numery telefonów podane są na stronach RCKIK oraz na stronach ich oddziałów terenowych.

Oddanie krwi pełnej trwa średnio zaledwie 8 minut, a ratuje życie drugiego człowieka.

Prosimy o pomoc w ratowaniu życia i zdrowia naszych pacjentów. Zapewniamy, że pobieranie krwi jest zorganizowane tak, by było bezpiecznie zarówno dla dawców jak i pracowników. Przed wejściem do RCKIK zostały przygotowane stanowisko preselekcyjne, a wewnątrz Centrum zwiększono dystans między oczekującymi na badania oraz do oddania krwi. Na bieżąco sprawdzana jest liczbę osób w poczekalni.

Pamiętajmy również,  że krwi nie można długo magazynować (pobrany koncentrat krwinek czerwonych może być przetoczony pacjentowi tylko przez 42 dni od pobrania, a koncentrat krwinek płytkowych ma termin ważności jedynie 5 dni). Dlatego tak ważne jest regularne zgłaszanie się osób do oddawania krwi i pozyskiwanie nowych Krwiodawców.

Jak przygotować się do oddawania krwi?

  1. Zgłaszając się do oddania krwi wystarczy zabrać ze sobą aktualny dowód osobisty.
  2. Krwiodawcą może być osoba w wieku 18-65 lat ciesząca się ogólnie dobrym zdrowiem.
  3. Przed oddaniem krwi należy być wyspanym, wypoczętym, a w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów, natomiast w dniu oddawania krwi także wypić dużo płynów oraz zjeść lekkostrawny posiłek, ograniczyć palenie papierosów.
  4. Więcej informacji – jak przygotować się do oddawania krwi, gdzie i kiedy można oddawać krew i jej składniki znajdują się na stronach internetowych: www.rckik.pl

 

Apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu:

DRODZY KRWIODAWCY!!! Licząc na Wasze zaangażowanie zapraszam do oddania krwi każdej grupy
w RCKiK we Wrocławiu na ul. Czerwonego Krzyża.

Krzysztof Klarecki
Prezes Klubu HDK PCK
przy KWP we Wrocławiu

W związku ze wzrastającą liczbą osób hospitalizowanych, zwracamy się z  uprzejmą prośbą do  wszystkich zdrowych Dawców Krwi  o zgłaszanie się do Centrum Krwiodawstwa we Wrocławiu, na akcje wyjazdowe oraz do Terenowych Oddziałów w Głogowie, Legnicy oraz Lubinie.

Cały czas zapraszamy również  ozdrowieńców, czyli osoby, które wyzdrowiały po przechorowaniu COVID-19 lub przebyły bezobjawowe zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Tel. 71 371 58 24 lub 693 693 702(od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.00-17.00)  Można również przesłać zgłoszenie  na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub specjalnie dedykowany e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.   skontaktujemy się z Państwem.

www.rckik.wroclaw.pl