Przegląd prasy resortowej

„POLICJA 997”, nr 7 lipiec 2019 – nr 8 sierpień 2019

Numer lipcowy zawiera interesujące opracowanie „Policja i skarby narodowe”, o policyjnych działaniach w ochronie i odzyskiwaniu dóbr kultury, które świadczą o naszej narodowej tożsamości. Natomiast w dziale prawnym znajdujemy omówienie art. 38 ust. 4 ustawy o Policji, to znaczy kwestii zwolnienia ze służby w związku z przeniesieniem na niższe stanowisko służbowe.

Numer sierpniowy w całości poświęcony jest obchodom na terenie całego kraju 100-lecia powołania Policji Państwowej.

„Stołeczny Magazyn Policyjny”, lipiec-sierpień-wrzesień 2019

W lipcowym numerze zwracamy uwagę na publikację o Wydziale Psychologii w Komendzie Stołecznej Policji. Może taka opieka i pomoc psychologiczna przydałaby się szerzej i na co dzień niektórym podwładnym fikającym szefom, ale i niektórym szefom, którym ciążą gwiazdki.

Sierpniowy numer przyniósł zakończenie pożytecznego cyklu „Praktycznego poradnika savoir-vivre wobec osób niepełnosprawnych”. W ostatnim odcinku ciekawie, bo o zarządzaniu konfliktami z osobami niepełnosprawnymi.

We wrześniu przeczytamy przedruki przedwojennych publikacji – uwaga, uwaga! – o „uśmiechu i uprzejmości na wzór angielskiego funkcjonariusza” (czyli „keep smiling”) i o „prawdomówności policjanta”.

Z okazji 100-lecia powołania Policji Państwowej w połowie roku pojawił się także numer specjalny „Stołecznego Magazynu Policyjnego” poświęcony przedwojennej historii stołecznej policji, obszerny i nadzwyczaj interesujący, przynoszący masę ciekawostek i informacji przybliżających pasjonatom historii ówczesne czasy.

opr. MB

"Stołeczny Magazyn Policyjny"

"Policja 997"