Sierpniowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (sierpień 2019, nr 8) „Dylematów Policyjnych”. Wydanie, łącznie ze stroną tytułową, przynosi sporo materiałów poświęconych obchodom Święta Policji, a zarazem 100-lecia powołania Policji Państwowej. Wymieńmy więc jeszcze większe tematyczne opracowania w numerze: o dziejach dolnośląskiej chirurgii onkologicznej, o wrocławskiej drogówce, o myśleniu magicznym w przypadku wrocławskiego ruchu ulicznego, o byciu rowerzystą.

A propos wrocławskich ulic: czy ktoś, do cholery, czyta w magistracie publikacje Ryszarda Piaseckiego i Tomasza Kapłona. Może wtedy urzędnicy nie puszczaliby w świat bredni o usprawnianiu ruchu miejskiego, o charakterze życzeniowym, bo mają spowodować, że wszyscy przesiądą się do komunikacji zbiorowej. Jest też w piśmie działka z informacjami Stowarzyszenia, a „do refleksji” tekścik tym razem „cywilny”, bo o pomnikach. Polecamy.

MB

DylematyPolicyjne.pl


Pełna, elektroniczna wersja wydania Dylematów Policyjnych dla członków SKPP tradycyjnie jest dostępna w dziale "Prasa resortowa" po zalogowaniu.