Majowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (maj 2019, nr 5) „Dylematów Policyjnych”. Od jakiegoś czasu zwracamy uwagę na interesujące większe opracowania analityczne dotyczące problemów i stanu komunikacji drogowej i zbiorowej. Tym razem: „Mkną po szynach” – to o wrocławskich tramwajach, ale także o ulicznych absurdach tworzonych radośnie w magistracie, w rodzaju zmniejszania przepustowości ulic, dostępnej szerokości jezdni i likwidacji jednego z dwóch dotychczas pasów ruchu. A to wszystko podobno dla poprawy bezpieczeństwa.

Jako uważni czytelnicy słuchamy rad zawartych w numerze (na lato, ale nie tylko) i sami radzimy: Zamykaj drzwi na klucz! Uważaj na te cholerne kleszcze! Nie skacz do nieznanej wody! Lecz depresję sportem! Strzeż się pociągu na przejazdach”! Nie kupuj „falsów”! To ostatnie wezwanie ma związek z lekturą felietonu „do refleksji” na zakończenie lektury „Dylematów”.

MB

DylematyPolicyjne.pl


Przypominamy, że pełna, elektroniczna wersja wydania Dylematów Policyjnych dla członków SKPP jest dostępna w dziale "Prasa resortowa" po zalogowaniu.