W związku z zawieszeniem dyżurów i posiedzeń Zarządu w siedzibie SKPP oraz bieżącej działalności na czas stanu epidemii, wszelkie sprawy dotyczące członków Stowarzyszenia, a także osób objętych pomocą prawną w sprawach ustawy represyjnej są na bieżąco załatwiane telefonicznie i mailowo.


W celu sprawnej realizacji bieżących spraw Stowarzyszenia, mimo utrzymującego się stanu epidemii,
przywrócone zostają dyżury w siedzibie Zarządu SKPP - w każdy wtorek tygodnia oraz doraźnie według potrzeb i pilności spraw oraz potrzeb członków Stowarzyszenia.


Majowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (maj 2019, nr 5) „Dylematów Policyjnych”. Od jakiegoś czasu zwracamy uwagę na interesujące większe opracowania analityczne dotyczące problemów i stanu komunikacji drogowej i zbiorowej. Tym razem: „Mkną po szynach” – to o wrocławskich tramwajach, ale także o ulicznych absurdach tworzonych radośnie w magistracie, w rodzaju zmniejszania przepustowości ulic, dostępnej szerokości jezdni i likwidacji jednego z dwóch dotychczas pasów ruchu. A to wszystko podobno dla poprawy bezpieczeństwa.

Jako uważni czytelnicy słuchamy rad zawartych w numerze (na lato, ale nie tylko) i sami radzimy: Zamykaj drzwi na klucz! Uważaj na te cholerne kleszcze! Nie skacz do nieznanej wody! Lecz depresję sportem! Strzeż się pociągu na przejazdach”! Nie kupuj „falsów”! To ostatnie wezwanie ma związek z lekturą felietonu „do refleksji” na zakończenie lektury „Dylematów”.

MB

DylematyPolicyjne.pl


Przypominamy, że pełna, elektroniczna wersja wydania Dylematów Policyjnych dla członków SKPP jest dostępna w dziale "Prasa resortowa" po zalogowaniu.