W związku z zawieszeniem dyżurów i posiedzeń Zarządu w siedzibie SKPP oraz bieżącej działalności na czas stanu epidemii, wszelkie sprawy dotyczące członków Stowarzyszenia, a także osób objętych pomocą prawną w sprawach ustawy represyjnej są na bieżąco załatwiane telefonicznie i mailowo.


W celu sprawnej realizacji bieżących spraw Stowarzyszenia, mimo utrzymującego się stanu epidemii,
przywrócone zostają dyżury w siedzibie Zarządu SKPP - w każdy wtorek tygodnia oraz doraźnie według potrzeb i pilności spraw oraz potrzeb członków Stowarzyszenia.


Przegląd prasy resortowej

„Stołeczny Magazyn Policyjny” czerwiec 2018   

Entuzjastom wyposażania swego pojazdu w techniczne gadżety (aczkolwiek mogą być pożyteczne) przyda się niewątpliwie artykuł o zakazie używania coraz bardziej popularnych kamerek samochodowych w dużej części krajów europejskich.

Czytelników powieści kryminalnych zainteresuje relacja ze Strefy Kryminału na Warszawskich Targach Książki.
Interesujące jest omówienie konferencji o transformacji policji w Polsce po 1989 r., a w tym o całym bloku problemów wizerunku tej formacji, stopnia zaufania do niej i poczucia bezpieczeństwa obywateli oraz właściwych relacji społecznych.

„POLICJA 997” nr 6 (159) czerwiec 2018

Warto zwrócić uwagę w dziale prawnym na opracowanie dotyczące granic kontroli osobistej. Określenie tych granic jest fundamentalnie istotne dla ochrony prawnej wolności człowieka i jego prawa do prywatności. Konkretnie chodzi o konieczność uzupełnienia przepisu ustawy o Policji poprzez właściwe określenie zakresu i granic kontroli osobistej.
Jak zawsze interesujące są materiały o pracy Archiwum X. Historie o rozwiązanych po latach o odłożonych na półki zagadkach czyta się jak mininowelki kryminalne.
Z nadtytułu „Wątpliwości policjantów” wynika, że ciągle występują jakieś wątpliwości natury dosłownie mundurowej. Pożyteczny więc powinien okazać się artykuł „Mundurowe dylematy”, być może wyczerpująco rozstrzygający te sprawy.

opr. MB

"Stołeczny Magazyn Policyjny"

"Policja 997"